Informacje

Rondo na ulicy Floriańskiej zmieniło swój wizerunek

Kolejnym elementem pejzażu naszego miasta, który zyskał w ostatnim czasie nowy, piękniejszy wygląd, jest rondo u zbiegu ulic Kasprowicza i Floriańskiej. Posadzono na nim krzewy i kwiaty oraz założono nowy trawnik.

Rondo przy ulicy Floriańskiej. Fot. UMJ
Fot. Urząd Miasta Jasła

Kierowcy, którzy wjeżdżali od tej strony do Jasła, do niedawna widzieli porośnięte chwastami rondo. Władze Jasła uznały, że to miejsce to dla wjeżdżających wizytówka naszego miasta i jako taka powinna estetyką przyciągać przyjezdnych a nie odstraszać. Postanowiono uporządkować tam zieleń i posadzić efektowne kwiaty i krzewy.

Wygląd ronda uległ całkowitej zmianie; na obrzeżach założono trawnik, co nie tylko ma wymiar estetyczny ale także ma wpływ na bezpieczeństwo w sytuacji, gdy samochód najedzie na krawędź ronda. Wbudowano gazony, w których posadzono begonie, środek wysypano tłuczniem i nasadzono miniaturowe odmiany świerków, jałowców i berberysów.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE