W połowie sierpnia poznamy nazwisko kandydata PO na burmistrza Jasła

– Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni poznamy nazwisko kandydata Platformy Obywatelskiej na stanowisko burmistrza miasta – zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Jaśle Piotr Tomański, poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący podkarpackich struktur partii.

Tomański nie chciał zdradzić nazwisk potencjalnych kandydatów Platformy Obywatelskiej na fotel burmistrza Jasła. Jednak już od dłuższego czasu na politycznej giełdzie pojawiają się trzy osoby: były wiceburmistrz miasta Leszek Zduński, obecny starosta jasielski Adam Kmiecik oraz właściciel winnicy „Golesz” Roman Myśliwiec.

Myślę, że nazwisk mamy tutaj dużo więcej. Wspaniałych ludzi nam nie brakuje i cieszę się z tego. Myślę, że Platforma jasielska dokona właściwych wyborów, ale właściwych nie dla partii tylko dla miasta, dla powiatu, aby ten region wykorzystał wszystkie szanse i aby ten przyszły kandydat czy kandydatka łączył a nie dzielił. – powiedział poseł.

Adam Kmiecik, były przewodniczący powiatowych struktur PO: – Mówienie o trzech kandydatach to jest wynik pewnej giełdy mieszkańców, mediów, natomiast nikt z Platformy Obywatelskiej się nie wypowiadał ani o jednym, ani o drugim, ani o trzecim. To tak, jak myślę w innych partiach. Wiele nazwisk wchodzi na tą giełdę, schodzi z tej giełdy, natomiast Platforma Obywatelska wystawi takiego kandydata, który będzie łączył, a nie dzielił.

Starosta jasielski nie wyklucza jednak swojego udziału w wyborach. – Nie mówię nie, aczkolwiek będzie to zależało od wielu ustaleń. Sam fakt kandydowania na burmistrza czy zostanie burmistrzem to nie jest pierwszy punkt. Drugi punkt to jest skład rady, plan działania, wsparcie. To nie jest tylko tak, żeby zostać burmistrzem tylko po to, żeby nim zostać. Zostając burmistrzem trzeba mieć konkretny plan rozwoju tego miasta.

A pan taki plan posiada? – W tym momencie nie przygotowywałem takiego planu, aczkolwiek jako mieszkaniec, jako starosta wiele elementów, które bym umieścił w tym planie, mam w zanadrzu. Taki plan wymaga szczegółowej analizy ostatnich budżetów, szukanie słabych czy złych punktów, projekt zmiany, bo to nie jest sztuką powiedzieć, że coś jest złe, natomiast trzeba powiedzieć jakby się zrobiło to, co jest dobre. Do tego ani szczegółowo ja, ani Platforma się jeszcze nie przygotowywała.

Poseł Tomański jest optymistycznie nastawiony przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. – Wspaniałą oznaką dla Platformy jest to, że wygraliśmy wybory prezydenckie. Możemy zrealizować teraz swoje plany, zamierzenia i będziemy robić wszystko, żeby mieszkańcom żyło się lepiej. A to, że tutaj Platforma powolutku wygrywa to pokazuje, że mamy faktycznie dobrych kandydatów. Ludzi, którzy się nie zmieniają na czas kampanii i mam nadzieję, że tak już pozostanie dalej. – podkreślił Tomański.

Starosta Kmiecik zapowiedział, że w jesiennych wyborach Platforma Obywatelska będzie chciała udowodnić, że Jasło „nigdy nie było, nie jest i nie będzie PiS-owskie”.

To jest kłamstwo i głupota. Mówię to z całą odpowiedzialnością za swoje słowa. Jasło nigdy nie było, nie jest i nie będzie PiS-owskie. Jasło należy do tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy w nim mieszkają, a ci ludzie nie mają barw politycznych. Mają sympatie, ale nie mają barw i każdego należy traktować tak samo. Nie przez pryzmat partii politycznej. – powiedział Adam Kmiecik.

Dodał również, że jego partia chce też zdobyć zaufanie wśród mieszkańców gmin w całym powiecie jasielskim. – Nie chcemy wystawiać kandydatów tylko po to, żeby ich wystawić i żeby się nazywało, że mamy kandydata. Kandydat, który otrzyma naszą rekomendację, musi przedstawiać takie wartości, które zapewnią, że Platforma Obywatelska stawiając czy udzielając swojego poparcia, udziela właściwej osobie, która będzie dobrze służyła swojemu regionowi, swojej gminie i której działania będą zmierzały w kierunku rozwoju, a nie awantury czy blokowania pewnych rzeczy. – dodał starosta jasielski.

Kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej ma ruszyć pełną parą w ciągu miesiąca. – Nie będziemy odpoczywać na wakacjach tylko będziemy solidnie pracować. Nie ukrywam, że przygotowujemy się do tych wyborów dość profesjonalnie. Mamy nadzieję, że z korzyścią dla mieszkańców. – zaznacza Piotr Tomański.

KOMENTARZE:


To my decydujemy, kto będzie nas reprezentował. Ci, co poszli do wyborów, takiego wyboru właśnie dokonali za co bardzo dziękujemy. Wynik wyborów pokazuje dość optymistycznie dla mnie osobiście, że Platforma na Podkarpaciu zwiększa swoje notowania. Myślę, że to nie jest bez powodu, ponieważ mamy Elę Łukacijewską, czyli panią europoseł, która jest z naszego terenu, mamy wielu posłów, mamy w swoich szeregach prezydentów, burmistrzów, starostów, wielu radnych, wspaniałych ludzi pełniących wiele ważnych funkcji. Staramy się, aby w tej chwili realizować to wszystko, co dla mieszkańców najważniejsze.
Piotr Tomański, poseł na Sejm RP


Wiemy, co chcemy mieszkańcom zaoferować. Na pewno spokój, na pewno nie szarpanie, na pewno zmierzanie w kierunku rozwoju, niezależnie od tego, jakie barwy ten rozwój miałby przyjąć. Mamy również kilka pomysłów na kampanię z tym, że jest dzisiaj za wcześnie, aby o tym dyskutować.
Adam Kmiecik, starosta jasielski

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W połowie sierpnia poznamy nazwisko kandydata PO na burmistrza Jasła”

 1. Ryszard Mastej niezły chłop tyle, że z…Krosna… Może chcieć się odegrać na M.K. Byłbym chyba za.

 2. Na giełdzie jeszcze

  a co myślicie o tym zestawie

  Ryszard Pabian, Bogdan Rzońca, Roman Myśliwiec – winnica. Ostatnio mówi się wiele o Ryszardzie Masteju – komendancie Straży Miejskiej w Jaśle, Józefie Folciku obecnym prezesie ZEW Solina- Myczkowce, który może wrócić i zawalczyć o wygraną jak nie zacznie tego robić Andrzej Czajka z Gamratu. Co Wy na to

 3. oj, będzie się działo:-)) FriQ masz rację. Lepiej nie wywoływać wilczycy z lasu…
  Ja dołożyłbym jeszcze: Kachlik, Przetacznik

 4. Górczyk
  Baniak
  Zdunek
  Wydro
  Czajka
  Czernecki
  Kmiecik
  Zduńki
  Radwan

  Przepraszam, ale Pani z PiSu nie przejdzie mi przez klawiaturę

  Kto jeszcze na giełdzie?