Adam Kmiecik: wybieram powiat!

Informujemy jako pierwsi!

Starosta jasielski Adam Kmiecik podczas rozmowy z portalem regionalnym terazJaslo.pl poinformował, że nie będzie ubiegał się o fotel Burmistrza Miasta Jasła w najbliższych wyborach samorządowych. Natomiast zamierza kandydować do Rady Powiatu z terenu miasta, a następnie ubiegać się ponownie o stanowisko Starosty Jasielskiego.

Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron
Adam Kmiecik. Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron

Bardzo dużo czasu, energii, i pracy poświęciłem powiatowi. – podkreśla w rozmowie z portalem terazJaslo.pl Adam Kmiecik. – W tej kadencji w powiecie sporo zadań zostało wykonanych, również takie, których przez długie lata nie można było wykonać i te działania – przyznam – stanowią dla mnie największą satysfakcję. Wiele ważnych inwestycji zostało rozpoczętych i chciałbym mieć udział w ich kontynuacji i dokończeniu. Mam niespełna czterdzieści jeden lat i myślę, że jeżeli taka będzie wola wyborców to w przyszłości będzie jeszcze czas na burmistrzowanie. – dodaje.

Starosta nie jest wybierany bezpośrednio tak, jak ma to miejsce w przypadku burmistrza. Decyzja leży w gestii Rady Powiatu. Dopiero po ukonstytuowaniu się nowego składu po wyborach, radni spośród siebie wybierają kandydata na stanowisko starosty.

Uważam, że swoją pracą zdobyłem zaufanie radnych powiatowych, ale oczywiście w następnej kadencji Starostę będzie wybierać nowo wybrana Rada Powiatu. Moim zdaniem wielu radnych z obecnej kadencji ma szansę znaleźć się w nowej radzie, bo dobrze wypełniają swoje obowiązki i ich wyborcy powinni być z tego zadowoleni. – dodaje starosta jasielski.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Adam Kmiecik: wybieram powiat!”

  1. Mam nadzieję, że dadzą szansę Panu Kmiecikowi.
    Bo jak sobie pomyślę, ze następny starosta musiałby się uczyć wielu rzeczy od początku i samorząd miałby stracić…
    Liczę, że się dogadają.

  2. nie lubię osobiście platformy, ale pana Kmiecika popieram i szanuję jako starostę, oby tak dalej!! wg. mnie najlepszy starosta od wielu lat w JAśle!!!!!!!!!!