Informacje

Emisja Bonu Kolekcjonerskiego 12 ORLIKÓW

30 sierpnia 2010 roku jest dniem emisji kolekcjonerskiego bonu „TUZIN ORLIKÓW”. Emitentem bonu jest Magurski Park Narodowy, a producentem Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Bon 12 ORLIKÓW

Bon będzie można nabyć od 30 sierpnia 2010 roku w Magurskim Parku Narodowym oraz zamówić poprzez stronę internetową www.bonmiejski.pl.

Bon ukaże się w nakładzie 3 000 szt., a przy jego produkcji zastosowane zostały profesjonalne zabezpieczenia.
– papier ze znakiem wodnym,
– włókna widoczne w promieniach UV,
– numeracja typograficzna wykonana farbą świecącą w promieniach UV
– hologram PWPW S.A. – „liść kasztanowca”.

Cena zakupu bonu to 12 zł (wymiary bonu 150 * 80 mm). Cena zawiera należny podatek VAT. „TUZIN ORLIKÓW” umieszczone jest w etui, a do każdego bonu dołączony jest piękny folder.

Magurski Park Narodowy, położony w południowo – wschodniej części kraju w Beskidzie Niskim powstał w 1995 roku. Obecnie jest szóstym, co do wielkości parkiem narodowym w Polsce, a jego powierzchnia wynosi 19 439 ha. Najwyższym szczytem parku jest Wątkowa (846 m n.p.m.), położona w paśmie Magury Wątkowskiej.

Orlik krzykliwy Aquila pomarina jest jednym z dwóch gatunków orłów gniazdujących na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Charakteryzuje się małymi, jak na orła, wymiarami ciała – rozpiętość skrzydeł oscyluje w granicach od 145 do 168 cm, waga wynosi od 1,2 do 1,5 kg. Ubarwienie orlików jest ciemnobrązowe, jedynie głowa i pokrywy skrzydłowe odróżniają się na tle reszty ciała kolorem jasnobrązowym. Na terenie Magurskiego Parku Narodowego populacja orlika krzykliwego szacowana jest na ponad trzydzieści par, a w Beskidzie Niskim na około 200. Zagęszczenia tych ptaków na tym terenie należą do najwyższych w Europie.

Więcej informacji o Parku, jego walorach oraz o prowadzonej edukacji można znaleźć na stronie internetowej www.magurskipn.pl.

(Magurski Park Narodowy)

SŁOWA KLUCZOWE