Kultura | rozrywka | edukacja

PAJUJO i Janek Zieliński rozgrzali publiczność w Nowym Żmigrodzie

Według szacunkowych organizatorów Dni Nowego Żmigrodu 2010 koncerty gwiazd wieczoru: zespołu reggae ska PAJUJO i Janka Zielińskiego mogły przyciągnąć na miejscowy stadion sportowy nawet siedem tysięcy osób. Impreza odbywała się pod patronatem medialnym portalu regionalnego terazJaslo.pl.

Tegoroczne dni Nowego Żmigrodu były podzielone na dwie części. W sobotę odbyła się biesiada strażacka, podczas której władze samorządowe gminy wręczyły symboliczne puchary i dyplomy jako formę podziękowania dla strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych za udział w akcji powodziowej na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. W trakcie imprezy zagrała strażacka orkiestra dęta z Miejsca Piastowego, były też pokazy: rozcinania samochodu po wypadku za pomocą specjalistycznych urządzeń hydraulicznych (przygotowany przez druhów z OSP Skalnik, włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego), Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Grabaniny oraz gaśniczy. Dla najmłodszych dzieci przygotowano konkurs rysunkowy o tematyce strażackiej.

Biesiada trwała do późnych godzin nocnych. Została zorganizowana dzięki Stowarzyszeniu „Subregion Magurski”, mającego siedzibę w Nowym Żmigrodzie.

Drugi dzień świętowania rozpoczął XIV Przegląd Kapel Ludowych „Grajki 2010”. Na scenie zaprezentowali się: kapela ludowa „Pogórzanie” z Jasła, kapela ludowa „Grabowszczanie” z Grabownicy, zespół śpiewaczy „Wilsznia” z Polan, kapela ludowa „Kamfinioki” z Jedlicza oraz kapela ludowa „Trzcinicoki”. Każdy z uczestników przeglądu otrzymał okolicznościowe statuetki z wizerunkiem smoka umieszczonego w herbie gminy Nowy Żmigród oraz trzech grajków.

Od godziny 16-tej scena była zarezerwowana dla podmiotów działających przy miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Grali i śpiewali: kapela ludowa „Żmigrodzanie”, zespół „Fifel-Band”, młodzieżowa kapela ludowa „Żmigrodzkie Trele-Basy”, zespół tańca nowoczesnego, laureatka konkursu Gim-Hit Ewelina Tokarczyk, zespół śpiewaczy „Magurzanki” oraz kapela podwórkowa „Zimny Drań”.

Największą dawkę energii zaserwowały publiczności dopiero gwiazdy wieczoru: grający muzykę reggae ska zespół PAJUJO z Praszki koło Opola oraz Janek Zieliński. Według informacji od organizatorów imprezy, w Nowym Żmigrodzie mogło gościć nawet siedem tysięcy osób.

– Chyba „przebiliśmy” Dni Osieka Jasielskiego – cieszy się Jerzy Dębiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Po koncertach rozlosowano nagrody w loterii fantowej, odbył się pokaz sztucznych ogni oraz pokaz ognia w wykonaniu „Lumen Artic” z Rzeszowa. Impreza na świeżym powietrzu w rytmach muzyki zespołu „Van-Gok” trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorami Dni Nowego Żmigrodu byli: wójt gminy Krzysztof Augustyn, Gminny Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu. Patronat medialny nad imprezą sprawował m.in. portal regionalny terazJaslo.pl.

____________________________________________________

KONKURS!

Mamy dla Was dwie płyty zespołu PAJUJO z oryginalnymi podpisami artystów. Wystarczy przesłać na nasz adres: redakcja@terazjaslo.pl imię i nazwisko oraz swoje dane adresowe (wyłącznie do wiadomości Redakcji na czas trwania konkursu). Życzymy powodzenia!

Rozstrzygnięcie! Płyty otrzymują: Kamil Cygan i Sylwia Dziedziak, którzy jako pierwsi nadesłali do nas maile. Gratulujemy! Nagrody prześlemy pocztą na wskazany adres zamieszkania.

SERWIS FOTO:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “PAJUJO i Janek Zieliński rozgrzali publiczność w Nowym Żmigrodzie”

  1. super było kto wie co to reggae co to za muza to wie..było zaj……e i dziwie sie ze taki zespol przyjechal do takiej malej miejscowosci..moi kumple tyle razy chcieli byc na koncercie pajujo i nie bylo a ja bylem tutaj ale jaja bylo super pajujo najlepsi