Poznaliśmy „jedynki” Platformy Obywatelskiej w wyborach do Rady Miasta!

Informujemy jako pierwsi!

Roman Kościow, Leszek Zduński i Leszek Znamirowski to „jedynki” Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Jasła. Nazwiska liderów list PO w trzech okręgach wyborczych na terenie miasta podał na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący nowego koła miejskiego partii.

Miejskie Koło Platformy Obywatelskiej w Jaśle zostało założone na wniosek dwudziestu członków partii. 12 lipca pomysł zyskał akceptację zarządu regionu, a 9 sierpnia – zgodnie ze statutem partii – dokonano wyboru władz koła. Jego przewodniczącym został Roman Kościow. Funkcję zastępcy przewodniczącego powierzono: Leszkowi Znamirowskiemu, Romanowi Myśliwcowi oraz Tomaszowi Białemu. Sekretarzem została Marta Adamowska – Ząbek, zaś skarbnikiem – szef młodych demokratów Mateusz Smyka. W skład zarządu weszli również: Elżbieta Maciejczyk, Czesław Drobny, Dariusz Klocek oraz Wojciech Tarczanin.

Zjazd koła wybrał na swojego lidera Romana Kościowa, radnego Rady Miejskiej Jasła.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Doszliśmy do wniosku, że bardzo drogie i ważne są dla nas sprawy dotyczące miasta Jasła. W związku z tym powołaliśmy koło miejskie, gdzie chcemy skupić się na sprawach związanych z miastem, głównie z jego rozwojem. – mówi Roman Kościow, szef nowo powołanego koła. – Jest nawet taka sugestia zarządu wojewódzkiego, aby koła nie liczyły więcej niż pięćdziesiąt osób, gdyż takie koła mniejsze są bardziej mobilne. Natomiast w przypadku większego koła następuje pewna stagnacja.

Znów rozłam w jasielskiej PO?

Pytany o wcześniejsze zgrzyty w strukturach jasielskiej Platformy Obywatelskiej, o których na przełomie ostatnich miesięcy wielokrotnie poświęcaliśmy miejsce w naszym Portalu, Roman Kościow dyplomatycznie odpowiada, że powołanie koła miejskiego nie można nazwać rozbiciem całej partii w mieście.

Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby budować, a nie dzielić. – ucina Kościow.

Konferencja prasowa koła miejskiego PO.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Roman Myśliwiec, przedsiębiorca i wiceszef koła: – Jeżeli to koło jest oficjalnie zatwierdzone przez zarząd województwa, nie ma w tej chwili najmniejszego sensu wracać do źródeł dlaczego, eskalować jakieś konflikty. Nie ma sensu. Dla nas jest ważna rywalizacja. Ruszyliśmy na razie delikatnie z kopyta, już oficjalnie. Zapał jest, mamy pomysły, chcemy przedstawić to ludziom, chcemy dać troszeczkę takiej normalności.

Idziemy do wyborów

Cel nowej struktury jest natomiast jeden – nadchodzące wybory samorządowe. – Chcemy mocno zaistnieć i przekonywać mieszkańców do naszych wizji rozwoju miasta. Po okresie czteroletniego funkcjonowania zarządu w mieście pod auspicjami PiS-u mamy duże zastrzeżenia do realizowanej polityki rozwoju. W związku z tym będziemy chcieli zaproponować całkiem inne spojrzenie na miasto i wyborcom poddać to do zweryfikowania. – powiedział Kościow.

Koło wytypowało już liderów list wyborczych w poszczególnych okręgach na terenie miasta. W okręgu nr 1 „jedynkę” otrzymał były zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła Roman Kościow, w okręgu nr 2 były zastępca burmistrza Jasła Leszek Zduński, a w okręgu nr 3 radny Rady Miejskiej Jasła Leszek Znamirowski.

Uważam, że to są mocni liderzy. Są to ludzie, którzy wygrali w poprzednich wyborach. Leszek Znamirowski – najwyższy wynik w mieście, Leszek Zduński – drugi wynik w mieście. Czy coś więcej trzeba dodawać? – podkreśla Roman Kościow.

Liderem PO w okręgu nr 3 jest Leszek Znamirowski, obecny radny tej partii.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Platforma „dopina” też pozostałe miejsca na liście. – Jesteśmy otwarci na wszelkie środowiska. – zaznaczył Kościow. – Mówię tutaj nie tyle o politycznych środowiskach, co bardziej o ludziach uprawiających różne zawody. W związku z tym będziemy wzmacniać liczebność koła przede wszystkim. Nie chcemy tworzyć fikcji. Te 27 osób fizycznie będzie przychodzić, bo już kilka razy udało zebrać te osoby i każda z nich będzie wnosić coś pozytywnego. Jeżeli uda mi się to zrealizować, jak planuję jako przewodniczący, będą delegowane poszczególne zadania poszczególnym osobom i będę nad tym czuwał, żeby wszyscy byli zaangażowani w pracę.

Kto na burmistrza?

Liderzy koła miejskiego Platformy Obywatelskiej nie chcą na razie podać do publicznej wiadomości nazwisko kandydata partii na fotel burmistrza Jasła.

Uważam, że w tym momencie jest za wcześnie, aby o tym mówić. Na ten moment żadna opcja polityczna nie przedstawiła jeszcze kandydata na burmistrza. – powiedział Roman Kościow. – Wyłania się kilku kandydatów. Wśród nich na przykład Andrzej Czajka.

Na pewno nie będzie nim Roman Myśliwiec, właściciel jednej z najbardziej znanych w kraju i zagranicą winnicy „Golesz”.

Roman Myśliwiec.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Dementuję wszystkie plotki. Na pewno nie będę kandydował na burmistrza, bo zbyt dobrze mi się żyje, żeby czymś takim się zajmować. Niech to zrobią ludzie tacy, którzy mają doświadczenie. Ja też potrafię zarządzać, ale może nie miastem. Dajmy spokój takim plotkom. Zbyt dobrze mi się żyje, żebym  tracił humor i szukał sobie ciężkiej pracy na cztery lata. – mówi otwarcie Myśliwiec.

W najbliższym czasie Platforma Obywatelska planuje zorganizowanie kolejnej konferencji prasowej, na której zostanie przedstawiony program rozwoju miasta na najbliższe lata, którym chce zdobyć kredyt zaufania mieszkańców Jasła w wyborach samorządowych.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Poznaliśmy „jedynki” Platformy Obywatelskiej w wyborach do Rady Miasta!”

  1. Kto jest taki mądry i wybiera PO? Wizja Polski widziana oczami platformy to wizja zrujnowania naszego kraju „by elitom żyło się lepiej”….. Gdzie te podwyżki w służbie zdrowia, gdzie te obniżenia podatków….