Kultura | rozrywka | edukacja

W ten weekend bawimy się wspólnie na Dniach Nowego Żmigrodu! (zapowiedź)

Po Dniach Osieka Jasielskiego, które w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu, przyszedł czas na kolejne wielkie świętowanie. Tym razem w Nowym Żmigrodzie. Dwudniowa impreza organizowana przez Wójta Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu już w najbliższy weekend (7-8 sierpnia). Portal regionalny terazJaslo.pl objął patronat medialny nad imprezą.

Pierwszy dzień Dni Nowego Żmigrodu (sobota, 7 sierpnia) będzie poświęcony strażakom-ochotnikom z terenu całej gminy. O godzinie 16-tej na miejscowym stadionie sportowym rozpoczną się uroczystości, podczas których nastąpi wręczenie podziękowań za prowadzoną akcję ratunkową podczas ostatniej powodzi. W programie m.in. koncert orkiestry dętej z Miejsca Piastowego (g. 16:45), pokaz strażacki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabaninie (g. 17:15), pokazy gaśnicze i konkursy (g. 17:30) oraz druga część koncertu orkiestry dętej z Miejsca Piastowego (g. 18:00). Po części oficjalnej planowana jest biesiada strażacka (g. 18:30).

Oficjalne otwarcie Dni Nowego Żmigrodu nastąpi w niedzielę o godzinie 14-tej. Tegoroczne świętowanie rozpocznie XIV Przegląd Kapel Ludowych „Grajki 2010”, w którym wezmą udział: kapela ludowa „Pogórzanie” z Jasła, kapela ludowa „Grabowszczanie” z Grabownicy, zespół śpiewaczy „Wilsznia” z Polan, kapela ludowa „Kamfinioki” z Jedlicza i znana, nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju, kapela ludowa „Trzcinicoki” z Trzcinicy.

O godzinie 16:30 przewidziany jest blok kulturalny Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie. Zaprezentują się: kapela ludowa „Żmigrodzianie”, zespół „Fifel-Band”, młodzieżowa kapela ludowa „Żmigrodzie Trele-Basy”, zespół tańca nowoczesnego, laureatka konkursu Gim-Hit, zespół śpiewaczy „Magurzanki” oraz kapela podwórkowa „Zimny Drań”.

O godzinie 19-tej żmigrodzką sceną zawładnie gwiazda wieczoru – zespół PAJUJO. „To maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym SKA, które wspiera energiczna sekcja dęta” – piszą o sobie muzycy na swojej stronie internetowej. Próbkę twórczości kaliskiego zespołu mogliśmy poznać w 2008 roku podczas III Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle.

PAJUJO – „Reggae Stail”.

Zaraz po koncercie PAJUJO odbędzie się losowanie nagród w loterii fantowej, która będzie towarzyszyć Dniom Nowego Żmigrodu. Tuż po losowaniu (g. 20:45) występ kolejnej gwiazdy wieczoru – Janka Zielińskiego z zespołu BOLTER. Zespół ma na swoim koncie takie przeboje jak: „Daj mi tę noc”, „Więcej słońca”, „Żegnaj baj, baj”, „Ten, kto się śmieje”, „Między nami cisza trwa”, „Zaczekaj z tym do jutra”, „Nic do stracenia” czy „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Z pewnością nie może ich zabraknąć podczas niedzielnego wieczoru.

Jan Zieliński (BOLTER) – „Daj mi tę noc”.

Około godziny 22:15 odbędzie się pokaz sztucznych ogni i pokaz ognia w wykonaniu zespołu „Lumen Artic” z Rzeszowa. Imprezę zakończy zabawa pod gwiazdami, podczas której zagra zespół „VAN-GOK”.

Tegorocznym Dniom Nowego Żmigrodu będzie towarzyszyła wystawa rolnicza przygotowana przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, dla najmłodszych: „Fikoland”, wesołe miasteczko i jazda konna, a na dorosłych czeka bufet i zimne napoje.

Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal regionalny terazJaslo.pl.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W ten weekend bawimy się wspólnie na Dniach Nowego Żmigrodu! (zapowiedź)”

  1. Było wspaniale:)Pajujo rządzi :p Na drugi rok też chcemy ich zobaczyć w Nowym Żmigrodzie