Informacje

„Głupi” żart postawił w gotowości służby ratownicze

W niedzielę w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Nowy Żmigród -Folusz – Gorlice doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów, w których ranne zostały trzy osoby. Mężczyzna, który poinformował o tym zdarzeniu podał się za mieszkańca Kłopotnicy.

WYPADEK. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z Posterunku Policji w Dębowcu, jak też dwa zastępy straży pożarnej i trzy karetki pogotowia ratunkowego z Jasła. Policjanci sprawdzili drogę na podanej trasie. Okazało się, że nie doszło tam do żadnego wypadku, a zgłoszenie było fałszywym alarmem.

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy fałszywego alarmu, w tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie o wykroczenie.

Sprawcy takiego alarmu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych. Za spowodowanie niepotrzebnej czynności jaką był wyjazd karetek pogotowia, jednostek straży pożarnej i patrolu policji, grozi mu dodatkowo nawiązka w wysokości do 1.000 złotych.

Przez takie „głupie żarty” nie tylko wielu ludzi zostaje zaangażowanych do udzielenia w rzeczywistości niepotrzebnej pomocy, ale może jej na czas nie otrzymać ten, kto naprawdę znajduje się w potrzebie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Głupi” żart postawił w gotowości służby ratownicze”

  1. Jak go znajdziecie to opublikujcie jego wizerunek i do tego koszt wszystkich jednostek ratunkowych.!!!!