Sport | rekreacja | turystyka

VII kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Lechia Sędziszów Małopolski (zapowiedź)

Trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością przyjdzie rozegrać drużynie „Gamrat” Czarnych Jasło w najbliższej 7 kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej. Rywalem jasielskich piłkarzy na stadionie przy ulicy Śniadeckich będzie inny z beniaminków Lechia Sędziszów Małopolski. Goście swoją dobrą grą w ubiegłym sezonie wywalczyli zasłużony awans z Dębickiej Klasy Okręgowej, kończąc rozgrywki z 10 punktami przewagi nad drugim Ikarusem Tuszów Narodowy.

Stulecie Czarnych Jasło

Pierwotnie sobotnie spotkanie zgodnie z terminarzem miało się odbyć w Sędziszowie Małopolskim, ale z powodu remontu miejscowego stadionu, piłkarze Lechii wszystkie mecze mistrzowskie w rundzie jesiennej rozgrywają na boiskach swoich rywali. W dotychczasowych sześciu wyjazdowych potyczkach uzbierali zaledwie 5 „oczek” (jedno zwycięstwo, dwa remisy). Tak skromna zdobycz punktowa pozwala plasować się im na odległym 13 miejscu w ligowej tabeli, gdzie niżej są jedynie Kolbuszowianka, Kańczuga oraz Pogoń Leżajsk.

„Gamrat” Czarni Jasło w dalszym ciągu zajmują trzecią pozycję w ogólnej klasyfikacji podkarpackich drużyn czwartoligowych. W tym sezonie meczu u siebie nie przegrali, co więcej, nie stracili nawet bramki. Jasielscy kibice ostrzą sobie apetyty na kolejny komplet punktów, oby tylko na drodze do upragnionego celu nie stanęły ponownie złe warunki atmosferyczne, jak choćby w ostatnio z Piastem Tuczempy.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “VII kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Lechia Sędziszów Małopolski (zapowiedź)”