Na drogach

W Nowym Żmigrodzie ciężarówka uderzyła w drewniany dom

Zobacz zdjęcia!

W Nowym Żmigrodzie ciężarowa scania z ładunkiem żwiru wjechała w drewniany dom. Prawdopodobnie kierowca zasnął za kierownicą. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak budynek został poważnie uszkodzony.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, około godz.4.30 w miejscowości Nowy Żmigród. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 20-letni kierowca ciężarowej scanii wiózł ładunek żwiru, Jadąc od strony Gorlic, na skrzyżowaniu, samochód zjechał z jezdni i uderzył w drewniany budynek mieszkalny. W domu przebywała kobieta z dwojgiem swoich dzieci. Samochód zniszczył ścianę pokoju, w którym spali 14- letnia dziewczynka i 15-letni chłopiec. Nikomu z domowników nic się nie stało.

Kierowca ciężarówki został zakleszczony w kabinie, więc potrzebna była interwencja strażaków. Nie doznał on jednak poważniejszych obrażeń. Jak ustalili policjanci, kierowca był trzeźwy, prawdopodobnie zasnął za kierownicą.

Na miejscu, oprócz Policji pracuje również straż pożarna, oraz pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego oraz inspektorzy nadzoru budowlanego. Powiadomiono także władze samorządowe, które zapewnią rodzinie mieszkanie zastępcze.

SERWIS FOTO:

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Nowym Żmigrodzie ciężarówka uderzyła w drewniany dom”