Informacje

Do strażaków z powiatu jasielskiego trafi sprzęt od WOŚP

Do jedenastu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu jasielskiego zostanie zakupiony sprzęt z pieniędzy zebranych 4 lipca 2010 roku w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Stop powodziom”.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Podczas jednodniowej akcji zorganizowanej przez fundację Jurka Owsiaka w całym kraju zebrano łącznie 2 644 507,34 złotych. Dzięki hojności mieszkańców Polski do 444 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w miejscowościach, które najbardziej ucierpiały podczas tegorocznej powodzi, zostanie rozdysponowanych dwieście sztuk motopomp pływających wyprodukowanych przez firmę KADIMEX, sto sztuk motopomp do wody zanieczyszczonej (produkcji firmy ARIES POWER AQUIPMENT), sto trzydzieści sztuk agregatów jednofazowych firmy FOGO i piętnaście sztuk agregatów trójfazowych firmy ARIES POWER AQUIPMENT.

Ceny były bardzo dobre i na pewno dokupimy jeszcze kilkadziesiąt urządzeń (głównie motopomp), jednak by to zrobić, musimy raz jeszcze pochylić się nad wszystkimi prośbami, których otrzymaliśmy ponad 1300. Wybierając 444 OSP chcieliśmy, aby do każdej jednostki przez nas wytypowanej, trafił sprzęt, o który proszono w nadesłanej korespondencji. Zrezygnowaliśmy z całej „listy życzeń”, począwszy od takich zakupów jak samochody, silniki i ich remonty (bardzo drogie), skończywszy na sprzęcie typu specjalne stroje (tzw. wodery) węże pożarowe itp. Skupiliśmy się na urządzeniach, które powtarzały się we wszystkich prośbach. – napisał na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.

Część sprzętu trafi do strażaków-ochotników z powiatu jasielskiego, a dokładnie do jednostek z: Brzysk, Dębowca, Gorzyc (gmina Nowy Żmigród), Jasła – Brzyszczek, Jasła – Niegłowic, Jasła – Żółkowa, Kołaczyc, Krempnej, Skołyszyna, Tarnowca i Zawadki Osieckiej (gmina Osiek Jasielski). Jaki dokładnie? O tym każda jednostka zostanie bezpośrednio poinformowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W samym Jaśle kwesta uliczna w ramach akcji „Stop powodziom” przyniosła 3 374,54 złotych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Do strażaków z powiatu jasielskiego trafi sprzęt od WOŚP”

  1. Powiat Jasielski nie zasługuje na pomoc WOŚP bo ta fundcja jest praktycznie bojkotowana i zbiera się śmieszne pieniądze w stosunku do innych porównywalnych miast !!!