Informacje

Nieznany sprawca włamał się na plebanię kościoła w Czeluśnicy

W Czeluśnicy (gmina Tarnowiec), korzystając z nieobecności księży, nieznani sprawcy włamali się do budynku miejscowej plebanii. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Sprawą zajęła się już Policja.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Podczas, gdy odbywała się wieczorna msza święta, złodzieje skorzystali z okazji i przez garaż włamali się na plebanię, skradli sporą ilość pieniędzy, po czym wyszli niezauważeni przez nikogo. Były to pieniądze z ofiary na mszę świętą, składki, ofiary za pogrzeb itd. Myślę, że nagłośnienie sprawy pozwoli na schwytanie sprawców kradzieży. To było w biały dzień, nie możliwe żeby nikt go/ich nie zauważył. – poinformował nas jeden z Czytelników.

Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu oraz Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy. Tuż po zgłoszeniu faktu włamania na plebanię przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i rozmawiali ze świadkami. Zebrane dowody mają pozwolić na ustalenie ewentualnego sprawcy lub sprawców przestępstwa oraz motywu ich działania.

Nie wiadomo, ile pieniędzy udało się skraść. Nieoficjalnie mówi się, że na plebanii mogło znajdować się nawet kilka tysięcy złotych, ale policjanci dla dobra sprawy nie podają dokładnej kwoty do publicznej wiadomości. Sprawcom tego przestępstwa grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Warto zaznaczyć, że rok temu miała miejsce identyczna sytuacja w tym samym kościele, do tego można dołączyć dwa razy zdewastowany cmentarz. Chyba ktoś tego księdza naprawdę nie lubi. – dodaje nasz Czytelnik.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym: 997, z Komendą Powiatową Policji w Jaśle tel. (13) 443 83 99 lub Posterunkiem Policji w Tarnowcu tel. (13) 443 83 73.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nieznany sprawca włamał się na plebanię kościoła w Czeluśnicy”

  1. Pięknie! Żeby plebanie okraść to już szczyt wszystkiego, pierwszymi podejrzanymi powinni być ministranci kościelny i ksiądz. Pieniądze nie wyparowały