Na drogach

Odpowiedzą za włamania na plebanie

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu wspólnie z kryminalnymi z jasielskiej komendy ustalili, kto okradał plebanie w powiecie jasielskim. Młodzi złodzieje zostali zatrzymani, przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Policjanci z Tarnowca prowadzili czynności w sprawie włamania do plebanii, jaka miała miejsce w piątek 15 października br. w Czeluśnicy. Wspierani przez kryminalnych z jasielskiej komendy zebrali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem trzech młodych mieszkańców Jasła. Podejrzani zostali zatrzymani. W czasie przesłuchania przyznali się do włamania.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo, jakie mają na swoim koncie. Policjanci zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że 17, 19 i 21-latek usiłowali również włamać się do plebanii w Bączalu Dolnym. Ponadto, 17-letniemu mieszkańcowi Jasła udowodnili kradzież pieniędzy z plebanii w Załężu oraz włamanie do jednego ze sklepów kosmetycznych w Jaśle.

Podejrzani usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora,zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Czytaj również:
[18.10.2010] – „Nieznany sprawca włamał się na plebanię kościoła w Czeluśnicy”

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Odpowiedzą za włamania na plebanie”