Szóstka kandydatów powalczy w wyborach o fotel burmistrza miasta Jasła

Informujemy jako pierwsi!

Sześciu kandydatów będzie ubiegało się w listopadowych wyborach samorządowych o fotel burmistrza miasta Jasła. Wśród nich jest jedna kobieta – urzędująca burmistrz Maria Kurowska, wystawiona przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

Pozostałymi zarejestrowanymi kandydatami są: Tadeusz Górczyk (Komitet Wyborczy Wyborców „Przymierze Samorządowe Podkarpacia”), Tadeusz Baniak (Komitet Wyborczy Wyborców „Nasze Jasło”), Janusz Przetacznik (Komitet Wyborczy Wyborców „Forum Jasielskie”), Leszek Zduński (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP) i Andrzej Czernecki (Komitet Wyborczy Wyborców „Jaślanie”).

Komitety wyborcze, które zarejestrowały kandydatów na radnych w co najmniej połowie obwodów, czyli w przypadku Jasła wystarczyło zaledwie zarejestrować w dwóch, bo są trzy obwody głosowania, mogły wystawić kandydatów na burmistrza. Jeżeli było zarejestrowanych sześć komitetów wyborczych to kandydatów też mogło być tylko sześciu. – mówi Roman Kędzior, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Jaśle.

W środę wieczorem w komisji wyborczej pojawił się pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców „Jaślanie”, którego kandydatem na stanowisko burmistrza będzie były włodarz miasta Andrzej Czernecki.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Krzysztof Czeluśniak jest pełnomocnikiem KWW Jaślanie.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Uważam, że wreszcie w mieście wprowadzimy normalność. Naszym hasłem jest „wspólnie w przyszłość”. – podkreśla Krzysztof Czeluśniak. – Jest najlepszym kandydatem na burmistrza z tych, którzy zostali zarejestrowani. Myśmy przeprowadzili sondę na ulicach miasta Jasła i to ludzie wskazali, kogo chcą. Wskazali właśnie Andrzeja Czerneckiego. Potrafił zjednoczyć u nas w komitecie wszystkich. U nas nie ma partii politycznych. U nas są ludzie związani z lokalną społecznością.

„Jaślanie” w wyborach do Rady Miejskiej wystawią 42 kandydatów, w tym osiem kobiet i 34 mężczyzn. Najmłodszy z nich ma 18 lat, najstarszy – 75.

Zjednoczyło nas jedno: miasto Jasło, w którym wreszcie trzeba zrobić porządek, w którym trzeba wprowadzić normalność. Tą normalność gwarantuje komitet wyborczy „Jaślanie”. – mówi Czeluśniak. – Nie ma u nas na listach lekarzy. Niestety powiem to z przykrością mimo, że to są moi znajomi, ale samorząd powinien być bez lekarzy. – dodaje. A nauczyciele? – Dwóch młodych wspaniałych ludzi, którzy mają ogromne doświadczenie w pewnych imprezach kulturalno-sportowych i trzeba było to wykorzystać. – zaznaczył pełnomocnik.

Oficjalnie kandydatów można było zgłaszać dzisiaj do północy. Jako ostatni w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej, mieszczącej się w jasielskim magistracie, pojawił się Leszek Zduński (PO) wraz z pełnomocnikiem wyborczym partii Andrzejem Gajeckim.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Pełnomocnik PO rejestruje kandydata partii na stanowisko burmistrza miasta.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Jest to druga próba startu na stanowisko burmistrza miasta Jasła – mówi Leszek Zduński. – Platforma zgłasza czternaście osób w każdym okręgu. Mamy pełne listy, jesteśmy przygotowani, zwarci. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jasła do wzięcia udziału w wyborach samorządowych.

Kiedy wystartuje kampania wyborcza? – W odpowiednim czasie ruszymy i będziemy się starali zaprezentować miastu rzetelnie przygotowany program, żeby mieszkańcy miasta mogli wybrać Platformę Obywatelską jako partię, która będzie robiła wszystko, żeby wygrać te wybory samorządowe.

Obok wcześniej wymienionych osób o fotel burmistrza będą się ubiegać również: były sekretarz miasta, później dyrektor rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej, a obecnie radny Rady Powiatu Jasielskiego Tadeusz Górczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusz Baniak oraz prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusz Przetacznik.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Leszek Zduński (PO).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Tadeusz Baniak (Nasze Jasło).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Tadeusz Górczyk (Przymierze Samorządowe Podkarpacia).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Maria Kurowska (PiS).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Janusz Przetacznik (Forum Jasielskie).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Andrzej Czernecki (KWW Jaślanie).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Szóstka kandydatów powalczy w wyborach o fotel burmistrza miasta Jasła”

 1. Kurowska Ha ha – To zarty !!!! ………………..
  Mam nadzieje ze wrescie Jaslanie sie wezma za te dziwne rzady w Jasle , i oddala osoby ktore robily tak wiele dla wlasnych prywatnych dóbr,
  dorabianie sie na innych to jest modne wszedzie , i znane dla Nas wielu , wreszcie mam nadzieje ze zasiada ludzie co naprawde pragna dobra Jasla i powiatu , LUDZIE GLOSUJCIE !!!!! ,
  Kurowska moze juz pakowac walizki , juz półki ma pelne – wystarczy .

 2. Kurowska wygra nie może być inaczej nawet nie idźcie na wybory jak nie glosujecie na nią bo ona i tak wygra

 3. Pani Mario życzę sukcesu. Jest pani jedyna. Pozostali Baniak, Przetacznik i reszta niech siedzą ,bo myślą tylko jak zdobyć to stanowisko. Znam ich. Miernota……….

 4. jak to zrobić? chodzi o to żeby na listę zwycięzców nie dostał się koleś „X”. cz zagłosować na jego partię na jakiś sam dól, czy wogóle na listę z której pewnie bedzie wiekszość w radzie?? poradzcie

 5. Jeśli kandydujesz ,masz do tego predyspozycje i chcesz coś dobrego zrobić, to miej też odwagę o tym mówić i wziąć pełną odpowiedzialność za niespełnione obietnice ….

 6. Najlepiej z oczu patrzy Baniakowi i Zduńskiemu, czyli pierwszemu i ostatniemu na liście. Oni są w stanie pogodzić jasielskie waśnie i kłótnie. To faceci „the best”!!! Pozostała czwórka Im pomoże, i będzie OK w Jaśle. Do nich dołączą jasielskie parafie, stowarzyszenia, kluby i wszelkie organizacje, i w zgodzie zbudują nowe wartości, nie koniecznie tylko chrześcijańskie, którymi szasta się jak…….? wstyd powiedzieć!!!

 7. Ludzie kochani , nie ma kandydata godnego nosić miano Burmistrz Miasta Jasła, głosujemy zatem na mniejsze zło………..a więc na to, na co w tej zbiorowości zasługujemy, jak nie potrafimy wskazać i namówić TEGO ZACNEGO !

 8. Kochany Klaudiuszu?! Czyżbyś nic nie miał na Baniaka? No to ci-po-wiem. To jest gość, a ty taki smarowiciel, utytłany łt-4,ha,ha….

 9. O co Pan Baniak gra? Bo na pewno nie o burmistrza. Poprzednio własne głosy przehandlował. Dla bezrobotnego otrzymanie stanowiska dyrektora to była dla Marii K. chwała. Czy po wyborach ponownie wybrana Maria K. zatrzyma swego konkurenta obecnego dyrektora? Pewnie nie!. Bo to dla niej żadna chwała. Nowy burmistrz – (Nie Maria K. )choć nowy, to wątpliwe. Czy zatrzyma swojego przeciwnika na stanowisku dyrektora? Jeszcze raz pytam, o co pan Baniak gra?

 10. W związku z zakończoną rejestracją kandydatów na burmistrza miasta Jasła, Biorąc pod uwagę tak dużą ilość kandydatów gratulujemy Pani burmistrz reelekcji. Być może już nawet w pierwszej turze wyborów. Zapewne ten fakt sprawił radość właścicielom biur podróży, których obroty z tytułu reelekcji wzrosną. Młodym mieszkańcom Jasła proponujemy jak najszybszą rezerwację miejsc, ponieważ zapowiada się na to, że po wyborach kolejki będą duże. Kandydaci, zastanówcie się co czynicie. AMEN.

 11. Wielkie nieporozumienie ze Zduńskim on już w przedbiegach przegrał o co tu chodzi panie zduński dobrze bo inni mają szanse

 12. Jak widać na obrazkach, najbliżej biura burmistrza znajduje się Baniak, i niech tak zostanie. Jesteśmy z Tobą Tadeuszu.

 13. Przetacznik byłby najlepszy, ale szkoda żeby odchodził ze Spółdzielni, więc chyba trzeba zagłosować na Czerneckiego !

 14. Jaki ten Czeluśniak jest śmieszny w swojej prostocie.Twierdzi,ze na liście jego komitetu nie ma lekarzy…Ja się nie dziwię,bo obcować z taką indywidualnością jak on to wstyd… Dziwi mnie ,że kandydat na burmistrza -Czernecki toleruje tegoż osobnika w swoim gronie. Zapewne będzie go musiał uhonorować stosownym stołkiem po ewentualnym zwycięstwie.Jakieś dyrektorowanie ma przyobiecane.zapewne…Co do kandydatów,to mizeria utopiona w rosole.Tak więc reelekcja Marii de la Kur jest nieomal pewna.Jedynym jej rywalem mógłby być prezes Przetacznik,ale jego zapach przeszłości związanej z PZPR- to w tym obszarze Polski grzech,którego nikt nie popełni w nadmiarze w obawie przed ekskomuniką…Czernecki i Górczyk-byli razem w PSP jak pamięć mnie nie myli.Co takiego się zdarzyło,ze ich podzieliło??? Myślę,że własne ego…O p. Baniaku szkoda mówić,bo kto on to jest???A pan Zduński.Porządny chłopak,ale wrobiony???? Po pachy! A tak w ogóle to wyborcy wybiorą jak im” przypomną „(….)Zatem emocje się zapowiadają na poziomie -zera.