W Brzyskach rezygnuje kandydat na wójta, a w Tarnowcu mają już radnego

Ryszard Karmelita, popierany przez Komitet Wyborczy Wyborców Wisłoka – Liwocz „Nadzieja” wycofał się z kandydowania na stanowisko wójta gminy Brzyska. W pierwszej turze wyborów, która odbędzie się 21 listopada, zmierzą się zatem trzej kandydaci.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Ryszard Karmelita zrezygnował z kandydowania na wójta gminy Brzyska.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

O Ryszardzie Karmelicie zrobiło się głośno w 2008 roku, kiedy z jego inicjatywy przeprowadzono referendum w sprawie odwołania Rady Gminy, gdyż ta – zdaniem wnioskodawców – podjęła się budowy sali gimnastycznej przy jednym z Zespołów Szkół, „rażąco” obciążając finansowo miejscowy samorząd. Pod pomysłem zorganizowania referendum podpisało się prawie pięciuset pełnoletnich mieszkańców. Ze względu na niską frekwencję (do urn poszło niespełna dziewięć procent osób uprawnionych do głosowania), referendum zostało unieważnione.

W „walce” o fotel wójta gminy Brzyska pozostaje zatem trzech kandydatów: obecny gospodarz 56-letni Ryszard Papciak (Komitet Wyborczy Wyborców „Rozwój gminy Brzyska”), jego zastępca 59-letni Józef Lenartowicz z Jasła (rekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość) oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego 33-letni Rafał Papciak (Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla gminy Brzyska”). Wszyscy trzej kandydaci mają wyższe wykształcenie.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Jerzy Lenartowicz (Prawo i Sprawiedliwość).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron
Ryszard Papciak (KWW Rozwój gminy Brzyska).
Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Rafał Papciak (KWW Razem dla gminy Brzyska).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Oficjalny termin rejestrowania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast minął w środę o północy. W całym powiecie jasielskim o najważniejsze stanowisko w poszczególnych urzędach będzie kandydować 29 osób.

Jeszcze nie zagłosowali, a już jest radnym

Gminna Komisja Wyborcza w Tarnowcu poinformowała w piątek o obsadzeniu mandatu radnego w wyborach do Rady Gminy w Tarnowcu bez głosowania w okręgu wyborczym numer 2 (obejmującym Wrocankę). W związku z zarejestrowaniem jednego kandydata na radnego, komisja wyborcza za wybranego na tą funkcję uznała 54-letniego Jana Ochałę, zarejestrowanego przez Komitet Wyborczy Wyborców Bogusława Wójcika.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Brzyskach rezygnuje kandydat na wójta, a w Tarnowcu mają już radnego”

  1. Tylko Lenartowicz. Doświadczenie i wiedza. Młody Papciak za szybko troszke, próbuje bo wie że obecny wójt nie ma szans. Ale nie zna problemow gminy a Lenartowicz zna, tylko byl blokowany przez Papciaka który bał sie działać.