Sport | rekreacja | turystyka

X kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Pogoń Leżajsk (zapowiedź)

Nie udało się wygrać ostatniego wyjazdowego spotkania ligowego, teraz przyszedł czas na podtrzymanie dobrej passy na własnym terenie. W 10 kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej wicelider tabeli „Gamrat” Czarni Jasło podejmie outsidera rozgrywek Pogoń Leżajsk.

Stulecie Czarnych Jasło

Nasi rywale dopiero przed tygodniem zdobyli swój pierwszy komplet punktów, po zaciętym boju z Crasnovią. W sumie zgromadzili pięć „oczek” na swoim koncie, remisując jeszcze dwukrotnie z Rzemieślnikiem i Wisłoką. Niżej w ogólnej klasyfikacji drużyn jest tylko MKS Kańczuga. W trakcie bieżącego sezonu w obozie gości doszło do zmiany na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Szmuca zastąpił Marek Kogut. Można zauważyć już pierwsze efekty pracy nowego sternika, na co szczególnie liczą włodarze z Leżajska. Mimo tak słabych wyników w tych rozgrywkach, można przypuszczać, że o porażkach „piwoszy” decydują niejednokrotnie pojedyncze błędy (zawsze przegrywają tylko jedną bramką).

„Gamrat” Czarni Jasło po bezbramkowym remisie w Przeworsku stracili pierwsze miejsce na rzecz JKS-u Jarosław. W najbliższej kolejce Orzeł wybiera się do lidera i to, co nam „zabrał” w niedzielę, może już wkrótce „oddać” z nawiązką. Do naszej drużyny po tygodniowym pobycie za granicą powinien już wrócić Tomasz Warzocha, dla którego sobotnie spotkanie będzie z gatunku wyjątkowych ze względu na to, że do Czarnych przychodził właśnie z Leżajska. W Pogoni dobrze pamiętają także trenera Jerzego Daniło, który prowadził leżajskich zawodników przed objęciem funkcji w jasielskim zespole.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “X kolejka IV ligi: Czarni Jasło – Pogoń Leżajsk (zapowiedź)”