Na drogach

Ani jednego wypadku i mniej kolizji niż przed rokiem – podsumowanie akcji „Znicz 2010”

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2010”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęła spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, mniej było kolizji niż rok temu.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Podczas tegorocznych działań policyjnych na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W czasie akcji głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek i bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Przez cztery dni w działaniach brało udział ponad 180 funkcjonariuszy ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

Od piątku, 29 października do nocy, 1 listopada na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z ośmioma kolizjami. W zdarzeniach tych nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności i najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili 5 takich przypadków. Niechlubnym rekordzistą był kierujący volkswagenem golfem, 50-letni mieszkaniec gminy Dębowiec. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Podsumowując należy stwierdzić, że na drogach było bezpieczniej niż rok temu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ani jednego wypadku i mniej kolizji niż przed rokiem – podsumowanie akcji „Znicz 2010””