Informacje

Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Święcany

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach (gmina Skołyszyn) od niedawna dysponuje nowym sprzętem ratunkowym i przeciwpożarowym. Jego zakup pochłonął blisko piętnaście tysięcy złotych. Pomogli: prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, komendant gminny OSP w Skołyszynie oraz miejscowy samorząd gminny.

Fot. archiwum OSP Święcany
Fot. archiwum OSP Święcany

Dzięki ich wsparciu udało się zakupić dwa komplety aparatów powietrznych AirGo wraz z sygnalizatorami bezruchu i temperatury MOTIONSCOUT oraz przecinarki STIHL TS 400 do cięcia stali, betonu, kamienia, rur żeliwnych, asfaltu i podobnych materiałów. Ponadto z budżetu gminy zakupiono kombinezon zabezpieczający przed ukąszeniami os i szerszeni oraz latarki akumulatorowe i mundury.

Jest to ogromna pomoc i wsparcie dla jednostki, która w wyniku czerwcowej powodzi poniosła dotkliwe straty. – podkreśla druh Stanisław Święch, komendant gminny OSP w Skołyszynie. – W wyniku zalania remizy do wysokości około 1,5 m zniszczeniu uległo wiele sprzętu ratowniczego i umundurowania. Ponadto uszkodzeniu uległo także ogrodzenie wokół remizy. Druhowie w ramach pracy społecznej wykonali remont ogrodzenia oraz remizy. Środki na zakup materiałów remontowych zostały uzyskane z ubezpieczenia.

Oprócz drobnego sprzętu ratowniczego na wyposażeniu jednostki w Święcanach znajdują się obecnie dwa samochody bojowe: średni samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 2500 l. oraz autopompą o wydajności 1600 l./min, samochód ŻUK oraz ponton HonWave T-30 AE.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Święcany”

  1. „Pomogli: prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, komendant gminny OSP w Skołyszynie oraz miejscowy samorząd gminny.”
    Rozumiem, że Prezes Pan Janusz KONIECZNY pomógł, ale komendant gminny Święch ? czyżby dysponował osobistą pulą do rozdziału w gminie Skołyszyn na cele ochrony p.poż.?

    I kolejne pytanie – co to za ciało „miejscowy samorząd gminny”. W niedziele wybory a
    o takich cudakach nie słyszałem. Może jestem zbyt głupi żeby to wszystko ogarnąć. Portal 4U nie jest godzien publikować przemyśleń pana komendanta, to przenosimy się do innego może tutaj komentatorzy będą bardziej wyrozumiali dla demagogii.

    Pozdrawiam i życzę sukcesów na nowym portalu.