Informacje

W gminach bez zmian. Niespodzianka w Brzyskach!

W niedzielnych wyborach samorządowych mieszkańcy gmin powiatu jasielskiego wybierali swoich gospodarzy. Tu – zgodnie z wcześniejszymi sondażami – nie zmieniło się praktycznie nic. W siedmiu samorządach pozostają dotychczasowi gospodarze. Niespodziankę sprawili natomiast mieszkańcy gminy Brzyska. Ze stanowiskiem pożegna się tu wieloletni wójt Ryszard Papciak. Rozstrzygnięcie w drugiej turze wyborów.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wybory wygrał tu dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego 33-letni Rafał Papciak, zdobywając 1359 głosów (48,76%). Drugi był dotychczasowy zastępca wójta gminy Józef Lenartowicz (Prawo i Sprawiedliwość). Otrzymał 959 głosów (34,41%). 5 grudnia zmierzą się w drugiej turze. 56-letni Ryszard Papciak zdobył poparcie zaledwie 469 osób (16,83%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W gminie Jasło wójtem został 61-letni Stanisław Pankiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), który otrzymał 4876 głosów (83,68%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Burmistrzem miasta i gminy Kołaczyce pozostaje 44-letnia Małgorzata Salacha (Prawo i Sprawiedliwość) – otrzymała 2072 głosy (68,41%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W gminie Skołyszyn wygrał 57-letni Zenon Szura, który zdobył 3625 głosów (68,37%). Drugi był Marek Bara (Prawo i Sprawiedliwość) z 1245 głosami (23,48%), zaś trzeci były poseł Ligi Polskich Rodzin Janusz Kołodziej (Komitet Wyborczy Wyborców „Przymierze Samorządowe Podkarpacia”) – 432 głosy (8,15%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Gminie Tarnowiec będzie szefował 57-letni Bogusław Wójcik, który cieszył się 79,48% zaufaniem wyborców (otrzymał 2746 głosów). Drugi z kandydatów, 47-letni Józef Rosół (Prawo i Sprawiedliwość) otrzymał 709 głosów (20,52%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W Dębowcu wygrywa 48-letni Zbigniew Staniszewski. Zagłosowało na niego 2771 dorosłych wyborców (72,12%). Drugie miejsce zajął 50-letni Marek Stój (Prawo i Sprawiedliwość) z 812 głosami (21,13%), zaś trzecie 55-letni Stanisław Gierut z 259 głosami (6,74%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Gminą Osiek Jasielski przez najbliższe cztery lata będzie nadal zarządzał 42-letni Mariusz Pykosz, na którego głos oddało 1589 wyborców (64,23%). Jego kontrkandydat, 50-letni Ryszard Bal otrzymał 885 głosów (35,77%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W gminie Nowy Żmigród będzie druga tura wyborów. Dotychczasowy gospodarz, 56-letni Krzysztof Augustyn cieszył się 47,67% zaufaniem (2047 głosów). Drugie miejsce zajęła 48-letnia Mirosława Wójcik (Prawo i Sprawiedliwość), która zdobyła 1073 głosy (24,99%). Pozostali kandydaci: 54-letni Edward Bakuta (396 głosów, 9,22%), 62-letni Ryszard Bęben (778 głosów, 18,12%).

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Na kolejną kadencję wybrano również obecnego wójta gminy Krempna. 52-letni Kazimierz Miśkowicz otrzymał 605 głosów (63,35%). Pozostali kandydaci: 52-letnia Cecylia Koszler (264 głosy, 27,64%), 53-letnia Elżbieta Maciejczyk (31 głosów, 3,25%), 31-letni Paweł Wąsowicz (55 głosów, 5,76%).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W gminach bez zmian. Niespodzianka w Brzyskach!”

 1. Na wójta nadaje sie tylko mężczyzna. Ponieważ p..Bęben nie wygrał głosuję na dotychczasowego wójta. Obaj mieszkają w naszej gminie. Nie róbmy z naszej gminy

  przystanku dla przyjezdnych. Jak coś nie wyjdzie, zabiorą się i …. adieu.

 2. Tylko spokój, rozwaga, rzetelność i sukces gotowy.
  Głosujmy za tym co sprawdzone, p.Augustyn TAK!

 3. Nowy Żmigród nie ma szczęścia do dobrych kandydatów na wójta. Niektórzy po raz „n” startują i dostają po nosie. Z tych którzy kandydowali w tym roku p.Augustyn jest najlepszy i najbardziej kompetentny. Zapewne wygra! Jestem za.

 4. Żenada nie ma szans przejść tyle zrobi młody papciak co i stary zrobił żal mi was na czele z tym papciakiem

 5. Panie Augustyn jesteśmy z Panem. Powinien pan dokończyć zadania które są w realizacji. Gmina będzie jeszcze piękniejsza, a grono zazdrośników jeszcze się powiększy. Teraz tylko ci są przeciw, którzy sądzą ze się nadają i mają „swoich” za sobą.
  Trzymamy kciuki i głosujemy!

 6. mnie sie podobalo to zdjecie pana Rafala z mostu… wygladal jakby mowil” popatrz synu- to wszystko moje- od tej rzeki az po liwocz”.

 7. PAnie Rafale Pan sie nie boi ! caly narod murem za Panem stoi! PAn Rafal poza bufonada nic soba nie reprezentuje. Nie wnosi zadnej nadzieji na poprawe, co najwyzej przemowienia bedzie mu pisac „zona’. ten wynik to jakas masakra.

 8. 4 lata temu pan lenartowicz też było nowy , zresztą uważam że powinien sobie spokojnie dorobić do emerytury bo mu niewiele zostało, a w tych brzyskich wilkowyjach to cisza spokój i zarośla.

 9. No własnie młody rozum i nie widze Papciaka jako wójta. Lepszy Lenartowicz siedzi w gminie i wie o co chodzi. Co kadencja ma być nowy wójt opanujcie się.

 10. Panie Rafale jesteśmy z Panem! Młody umysł przyda się w naszej gminie i człowiek, który wie czego chce. Skoncza sie marzenia , a zaczna sie konkrety i racjonalne patrzenie na sprawy i potrzeby gminy. Powodzenia w kolejnej turze wyborów!!!

 11. ja z rodziną idę zagłosować na Papciaka. Pan Lenartowicz już był z tym wielkim drugim przegranym.

 12. jestem za Rafałem Papciakiem jest to człowiek wykształcony i ma pomysły trzeba dać mu szanse i możliwość działania głosuje na niego

 13. Ja też jestem za panem lenartowiczem bo zawsze obiecuje fajne rzeczy i fajnych obietnic można się nasłuchać zupełnie za darmo!!!. człowiek zmartwiony problemami zawsze lepiej się poczuje jak fajnych obietnic dużo wysłuchuje

 14. Dokładnie pan lenartowicz jest oddany temu co robi rozmawiałem z nim pewnego czaszu i można z nim pogadać o różnych problemach równy gość

 15. Ja też wierzę ze wygra Pan Lenartowicz. Mam nadzieję ze Papciak odpadnie. Po co znowu nowy człowiek w Gminie Brzyska.

 16. Również jestem za panem lenartowiczem tylko jego widziałem gdy była powódź to on starał się pomóc ludziom jak tylko mógł wójta nie widziałem pewnie był zajęty bo zamiast pomóc ludziom otworzył stadnine koni dlaczego ludzie są tak ślepi życzę wszystkiego najlepszego panu lenartowiczowi wierzę że wygra

 17. Panu Józefowi życzę z całego serca aby wygrał. To jest czlowiek oddany temu co robi a robi to z pasją. Nikt nie może powiedzieć, że się nie zna na zarządzaniu gminą. Kiedyś gdy był w Jaśle radnym mógł być przykładem sumienności i dbającym o wyborców.

 18. na tym polega demokracja … na tym polegaja lokalne układy …..

  20 lat po upadku komunizmu a w skolyszynie nadal byli dzialacze pzpr góra:))))))))))) tak trzymać

 19. Jestem za Lenartowiczem. Przez ostatnie lata zapoznał się z gminą Brzyska będąc na stanowisku w-ce wójta. Teraz to on powinien być wójtem. Jak wybiorą Rafała Papciaka to tak samo się przejadą jak na Ryszardzie Papciaku. Powodzenia Panie Józefie.