Informacje

W Jaśle powtórka sprzed czterech lat! Kurowska i Czernecki w drugiej turze

Maria Kurowska (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzej Czernecki (popierany przez Komitet Wyborczy Wyborców „Jaślanie”) będą ubiegali się w drugiej turze o fotel burmistrza Jasła. Oboje otrzymali ponad 60 procent głosów. Pozostała czwórka kandydatów w tyle.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Maria Kurowska (Prawo i Sprawiedliwość). Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Andrzej Czernecki (KWW Jaślanie). Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Obecna gospodyni miasta wygrała pierwszą turę w 27 na 28 obwodowych komisji wyborczych zdobywając 5549 głosów (36,69%). Na byłego burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego zagłosowało 3526 osób (23,32%). Z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości wygrał jedynie w 16 komisji (Sobniów), zdobywając tam 250 głosów. Kurowska miała ich 222. To oni będą ubiegali się za dwa tygodnie o poparcie mieszkańców miasta w drugiej turze wyborów.

Pozostali kandydaci poniżej oczekiwanych wyników: Tadeusz Baniak – 868 głosów (5,74%), Tadeusz Górczyk – 1915 głosów (12,66%), Janusz Przetacznik – 1889 głosów (12,49%) i Leszek Zduński – 1375 głosów (9,09%).

Frekwencja wyborcza w samym Jaśle była wyższa niż podczas wyborów samorządowych w 2006 roku i wyniosła 49,65%.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Jaśle powtórka sprzed czterech lat! Kurowska i Czernecki w drugiej turze”

  1. No to mamy jeszcze szanase na zmiany w Jaśle. Zmobilizujmy się wszyscy. Czy ktoś zauważył tą zaleznośc na mapach wyników wyborczych w poszczególnych województwach z tym jak się w nich żyje ? Głosujemy na to samo ugrupowanie a potem narzekamy. Nie myslimy wogóle co robimy i mamy to co mamy. Jak tak dalej pójdzie to do niczego nie dojdziemy, na zawsze zostaniemy zaściankiem. Jasło potrzebuje ludzi kreatywnych z wizją na przyszłośc i rozwój, a nie takich co myślą jak utrzymać stołek. Szkoda czasu, to aż 4 lata. Ruszcie swoimi głowami, niech wasze mózgi zaczną pracować ,nie działajcie jak konie dorożkarskie. Mijcie własne zdanie. Możecie zrobić cos dla siebie, nie dla partii, która do tej pory
    nic wielkiego nie zrobiła. Działania zachowawcze nie przynoszą korzyści dla miasta. Pomyślcie – sami pomyślcie.