W niedzielę konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości

W niedzielę w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się Powiatowa Konwencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowani zostaną kandydaci partii na burmistrzów i wójtów gmin oraz kandydaci na radnych do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Powiatu Jasielskiego, Rady Miejskiej Jasła oraz Rad Gmin. Udział w spotkaniu zapowiedzieli podkarpaccy parlamentarzyści PiS. Początek o godzinie 15-stej.

PiS. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią polityczną, która w powiecie jasielskim wystawiła do wyborów swoich kandydatów do wszystkich szczebli władz samorządowych. O stanowisko burmistrza miasta będą ubiegały się: w Jaśle 56-letnia Maria Kurowska, która będzie miała pięciu konkurentów, zaś w Kołaczycach 44-letnia Małgorzata Salacha, która jest jedynym kandydatem. W pozostałych gminach partia postawiła na: 61-letniego Stanisława Pankiewicza (gmina wiejska Jasło), 59-letniego Józefa Lenartowicza (Brzyska), 46-letniego Marka Barę (Skołyszyn), 47-letniego Józefa Rosóła (Tarnowiec), 50-letniego Marka Stója (Dębowiec), 42-letniego Mariusza Pykosza (Osiek Jasielski), 48-letnią Mirosławę Wójcik (Nowy Żmigród) i 31-letniego Pawła Wąsowicza (Krempna).

O mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego „powalczą”: obecny wicemarszałek województwa 49-letni Bogdan Rzońca, który jest „jedynką” na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 5 obejmującym dawne województwo krośnieńskie. Pozostali kandydaci to: 54-letni Jerzy Sołtys (nr 10), 53-letnia Ewa Różycka (nr 11) i 53-letni Adam Berkowicz (nr 15).

W wyborach do Rady Powiatu Jasielskiego, w pięciu okręgach wyborczych partia zarejestrowała w sumie 45 kandydatów, w tym 11 kobiet i 34 mężczyzn. Najmłodszy z nich ma 22-lata, najstarszy 62. „Jedynkami” na poszczególnych listach są: 45-letni Witold Lechowski, 58-letni Tadeusz Gorgosz, 55-letni Adam Pawluś, 44-letni Andrzej Stachurski i 50-letni Jan Muzyka.

W wyborach do Rady Miejskiej Jasła Prawo i Sprawiedliwość wystawiło 42 kandydatów, w tym 14 kobiet i 28 mężczyzn. Najmłodszy z nich ma 21-lat, najstarszy 67. Liderami list są: 60-letnia Maria Jagielska, 51-letni Andrzej Trzop i 55-letni Henryk Rak.

O mandaty radnych w samorządach gminnych powiatu jasielskiego z list Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegało się 118 kandydatów, w tym 29 kobiet i 89 mężczyzn.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W niedzielę konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości”