Gmina Brzyska postawiła na młodość. Rafał Papciak nowym wójtem

33-letni Rafał Papciak będzie nowym wójtem gminy Brzyska. Były wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Jaśle pokonał w drugiej turze swojego kontrkandydata 59-letniego Józefa Lenartowicza, popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Na Rafała Papciaka (Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Gminy Brzyska”) zagłosowało 1420 osób: w okręgu wyborczym nr 1 (Błażkowa) – 258, nr 2 (Kłodawa, Brzyska) – 706, nr 3 (Dąbrówka, Lipnica Dolna, Wróblowa) – 332 i nr 4 (Ujazd) – 124. Józef Lenartowicz, zastępca wójta gminy Brzyska w minionej kadencji, otrzymał 904 głosy, w tym: w okręgu wyborczym nr 1 – 315, nr 2 – 267, nr 3 – 268 i nr 4 – 54.

Frekwencja wyborcza w gminie Brzyska wyniosła 47,11%.

Razem dla gminy Brzyska, razem zrobimy więcej i tylko razem możemy zbudować nowy, lepszy wizerunek gminy. Będziemy się starać z całych sił sprostać wymaganiom mieszkańców i być z nimi tak, jak mówiliśmy to w kampanii. Uda nam się to wspólnie. Liczę na wsparcie tych wszystkich, którym dobro gminy leży na sercu. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie oddali swój głos i dziękuję kontrkandydatowi za rywalizację. – powiedział portalowi terazJaslo.pl Rafał Papciak.

Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Gminy Brzyska”, z którego startował, będzie miał w nowej Radzie Gminy siedmiu z piętnastu członków. Na stanowisku wójta zastąpi 56-letniego Ryszarda Papciaka (zbieżność nazwisk), który odpadł już w pierwszej turze (otrzymał „zaledwie” 469 głosów).

Rafał Papciak w latach 2006-2010 był Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego. W tym czasie na terenie Gminy Brzyska udało się zrealizować szereg inwestycji m.in. mosty: w Błażkowej i w Kłodawie, remonty dróg powiatowych w Brzyskach (na „Górze” i „wkoło Dworu”), w Błażkowej (Chorzówka i Mościska) czy w Lipnicy Dolnej („Koło Szkoły”), które otworzyły gminę na świat, poprawiły jakość życia mieszkańców  i z pewnością wpłyną także na jej szybszy rozwój gospodarczy.

Jako wójt gminy Brzyska chce dalej kontynuować te dobre zmiany, m.in. budowę kanalizacji, nowych obiektów sportowych, ożywienie Domów Ludowych, gdzie młodzież będzie miała gdzie realizować swoje pasje. Chce również wprowadzić „Przyjazny Urząd” – służący wszystkim mieszkańcom Gminy radą i pomocą.

Damian Palar, Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Gmina Brzyska postawiła na młodość. Rafał Papciak nowym wójtem”

  1. Księża zawiedzeni?
    tak w jaśle jak i po gminach….
    chleba naszeego powszedniego…
    klęska

  2. Gratuluję gminie i wyborcom! Teraz wykorzystajcie tą szansę wspólnie z nowym Wójtem. Rafałowi życzę samych sukcesów i żeby nie było zbyt łatwo.

  3. Gratuluje nowemu wójtowi, niemniej przedostatni akapit jest dla mnie jak laurka dla poprzedniego wójta:)