Jasło będzie miało nowego burmistrza! Andrzej Czernecki zwycięża w II turze

Mieszkańcy Jasła obdarzyli zaufaniem Andrzeja Czerneckiego. Kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców „Jaślanie” otrzymał ponad 6000 głosów. Na Marię Kurowską (Prawo i Sprawiedliwość) oddano niecałe 5000 głosów.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Spłynęły już cząstkowe dane ze wszystkich 28 obwodowych komisji wyborczych w Jaśle. Największą różnicę głosów odnotowano na Osiedlu Gamrat, gdzie na dotychczasową burmistrz miasta oddano 408 głosów, zaś na Andrzeja Czerneckiego raptem 98. W sumie kandydatka Prawa i Sprawiedliwości odnotowała zwycięstwa w komisjach nr: 2, 3, 9, 10, 24 i 25.

Andrzej Czernecki ma 48 lat. Żona Dorota jest dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle. Ojciec dwójki dzieci: syna Jakuba i córki Aleksandry. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. W latach 1994 – 2002 radny Rady Miejskiej Jasła. Przez dwie kadencje (1997-2006) pełnił funkcję Burmistrza Jasła. W 1998 roku utworzył Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, w którym do stycznia 2007 roku był przewodniczącym zarządu. Obecnie pełni funkcję zastępcy wójta gminy Korzenna, odpowiedzialnego za zarządzanie inwestycjami.


Damian Palar

d.palar@terazjaslo.pl

Zobacz również:
Cząstkowe wyniki z 28 obwodowych komisji wyborczych

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jasło będzie miało nowego burmistrza! Andrzej Czernecki zwycięża w II turze”

 1. dragoness ja bym się tak na twoim miejscu nie dopominała,wszystko jest na dobrej drodze i czas pokaże czy ktoś z tym coś zrobi i nawet układy nie pomogą

 2. @ bajzel
  Łatwo mówić, trudniej zrobić. Skoro „wielu ludzi wie”, to dlaczego nikt z tym nic nie zrobi? „Zapędy do biznesu i pieniędzy”? – wyjaśnij proszę.

 3. dragoness chyba ci się pomieszało,nie dzięki pisowskiej kadrze to wszystko.Jak tak dobrze oceniasz tą sekte to dlaczego ludzie tego nie podzielają i powiedzieli dość pisowi?a swoją drogą kurator kiedyś wejdzie na te korepetycje,kwestia czasu.Ludzie chciwi mają to do siebie że nie mogą przestać.A gdyby to była plota ludzie nie zawracali by sobie nią głowy-a jest nie stety inaczej,dragoness jak ty możesz patrzyć do lusterka poddajesz pod wątpliwość słowa wyborcy a wielu ludzi wie że te korepetycje po prostu istnieją w tej szkole co jest naganne.Pasowało by swoje smocze zapędy do biznesu i pieniędzy przenieść na swoje prywatne podwórko.Przyjdzie czas i na komisję etyki.

 4. Dzięki „pisowskiej” kadrze szkoła wreszcie odżyła, wykonywane są remonty, wreszcie znalazły się pieniądze na pomoce naukowe. Czy „wyborca” osobiście płacił za te „korepetycje”, czy to jest tzw. dowód ze słyszenia, czyli pospolita plota? Drogi „wizytatorze”, zgadzam się co do idioty, tego typu diagnozy może stawiać jedynie psychiatra, ale „na pewno” pisze się osobno, a „chcielibyśmy” razem. Rzeczywiście nie jest to standard, jaki chcielibyśmy mieć po ukończeniu szkoły, ale wpadki się zdarzają. Jeżeli taka sytuacja faktycznie zaistniała, sprawę można zgłosić do kuratorium, do komisji etyki.

 5. trinity-faktycznie ukrócić pisze się przez „ó” z tym że to jest tylko błąd ortograficzny….to da się poprawić,napewno nie jest to pretekst do tego aby kogoś nazywać idiotą bo bardzo źle to świadczy o tobie i twoim wychowaniu.Pokazałaś tym tylko że jesteś skupiona na szczegółach a nie widzisz problemu o którym tu piszą.Wyborcę nazwałaś idiotą a jak nazwać ludzi którzy dają korepetycje podczas pracy w państwowej szkole,jak byś ich nazwała?Czy to są standardy jakie chcieli byśmy mieć w szkołach?

 6. @zniesmaczona
  Jeżeli reszta informacji jest równie prawdziwa i aktualna, co nazwa szkoły, to gratuluję orientacji.

 7. No to pani wicedyrektor W… z zespołu szkół nr 1 powinna się zastanowić nad swoją moralną postawą,dużo się tu pisze właśnie o niej i praktykach które nie powinny mieć miejsca gdyż nie wiem czy ta pani zauważyła że ta szkoła nie jest jej placówką prywatną i korepetycje powinny odbywać się poza szkołą.Nie wspomnę o złym wychowaniu pani wicedyrektor która sprawuje swe rządy w oparciu o dyktaturę a nie dialog,dla Pisu ten rodzaj retoryki się nie sprawdził tak że miejmy nadzieję że i w tym przypadku zawiedzie

 8. Drogi nowy burmistrzu na mikołaja zrób porządek w szkołach z kadrą kierowniczą nadaną przez PiS,brak poszanowania dla ludzi niekompetencja oraz chamstwo w wykonaniu tych ludzi budzi grozę.Ludzie ci zachowują się tak jak by władza dana im była wieczna, a tak nie jest.Czytałem na forum o prywacie jaka się szerzy w szkołach,trzeba to ukrucić prywatne korepetycje dawane są nawet w gabinetach vice dyrektorów to jest zwyczaj wprowadzony po wejściu kadry Pis-owskiej….ci ludzie to porażka

 9. Jestem wprawsdzie mieszkanką wiejskiej gminy Jaslo i specjalnie mnie nie interesował wynik wyborów na burmistrza ,ale kibicowałam p.A Cz. Dość już fałszywej miny p.MK .Myślę drogi burmistrzu ,że od dziś zaczniesz konkretnie pracowć i udowodnisz ,że to był dobry wybór.A nawisem mówiąc chciałeś zlikwidować szkołę na ulicy niegłowickiej.to był błąd. Szkołę przejęło Stowarzyszenie ,dobrze funkcjonuje ,nie popełniaj błędów tego rodzaju itp.bo 4 lata szybko miną .

 10. Do Alicji Zając, Marii Kurowskiej, Bogdana Rzońcy, Witolda Lechowskiego i Adama Pawlusia….Kury Wam szczać prowadzać, a nie politykę robić!!!

 11. Do Marii K…!!!

  W moim kochanym, pięknym Jasełku Szatan swe sieci rozwijał,
  krzyż miał na szyi, nienawiść w sercu, na ustach Jezus Ma….Ryja!!…

  Niech się błąka Poniechana, ludziom, światom Zapomniana,
  wzbroń jej soli, wzbroń jej chleba, wzbroń jej domu, wzbroń jej nieba.

  Niech się błąka obłąkana, zapomniana, poniechana!!!

 12. haha zaczyna sie wegetacja ale zobaczymy co pokaże obiecać nic nie koszttuje teraz czyny!!!

 13. Liczymy, że Pani Ula z Gamratu nie będzie miała wątpliwości w której części RMJ ma być? Pani Urszulo, liczymy, że ztanie Pani z wygranymi. Liczymy na Panią :)