Informacje

Palił się budynek gospodarczy na 3-go Maja. Sytuacja już opanowana

Do godziny jedenastej ma potrwać dogaszanie pożaru jaki wybuchł rano w budynku gospodarczym przy ulicy 3-go Maja w Jaśle. Strażacy przypuszczają, że do zdarzenia doszło w wyniku zaprószenia ognia przez właściciela obiektu.

FOTOGALERIA (zdjęć: 21)

Na miejscu działa trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz samochód specjalny – cysterna z 20 tysiącami litrów wody. Obecny jest również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

W tej chwili trwa dogaszanie pożaru. Sytuacja jest opanowana. – mówi st. bryg. Wiesław Latoszek, komendant powiatowy PSP. – Jest duże zadymienie. W tym celu został zrobiony otwór w pokryciu dachowym, celem oddymienia, żeby to ułatwiło nam wejście do środka i wyniesienia materiału palnego, który był składowany i powodował, że tak dużo dymu się wytworzyło podczas procesu palenia.

Poza starszym właścicielem nikt nie przebywał w budynku. Strażacy po dogaszeniu pogorzeliska mają ponownie przeszukać obiekt w celu upewnienia się, że nikogo tam nie ma.

Co do przyczyny trudno w tej chwili mówić. Najprawdopodobniej będzie to zaprószenie ognia. Dopiero po szczegółowych oględzinach Policja będzie ustalała przyczynę powstania tego zdarzenia. – powiedział Latoszek.

Działania ratownicze mają potrwać do godziny jedenastej. Do tej pory kierowcy jadący ulicą 3-go Maja, która jest odcinkiem drogi krajowej nr 28, muszą liczyć się z utrudnieniami. Wyłączony jest jeden pas ruchu od strony centrum miasta. Policja kieruje w tym miejscu ruchem wahadłowym.

Warunki są trudne. Jest temperatura minusowa, która nie ułatwia prowadzenia działań. Strażacy pracowali w początkowej fazie w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. – podkreśla komendant.

Budynek prawdopodobnie będzie nadawał się do rozbiórki.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Palił się budynek gospodarczy na 3-go Maja. Sytuacja już opanowana”