Kultura | rozrywka | edukacja

XVI Konkurs kolęd i pastorałek w JDK

Koncert finałowy XVI Konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek” odbędzie się 8 stycznia 2011 r. w Jasielskim Domu Kultury. Wystąpią w nim zwycięzcy grudniowych eliminacji.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

W konkursie wzięły udział dzieci z pięciu jasielskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Publiczność obejrzała łącznie 58 prezentacji (12 przedszkolnych, 46 uczniowskich). W eliminacjach wystąpiło, w różnych kategoriach, 37 solistów i 21 zespołów. Jurorzy oceniający prezentacje przedszkolaków (instruktorka muzyki w JDK Ewa Grzebień, nauczyciel muzyki SOSW w Jaśle Piotr Larysz i instruktor muzyki w JDK Wojciech Nowicki) przyznali 3 nagrody i 4 wyróżnienia, natomiast jurorzy oceniający występy uczniów (redaktorzy muzyczni Radia Rzeszów Zofia Stopińska i TVP Rzeszów Jerzy Dynia oraz muzyk, dyr. SOSW w Jaśle Jolanta Jaracz) – 19 nagród i 12 wyróżnień.

Nagrodzeni wystąpią w koncercie finałowym, podczas którego odbędzie się również uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień.

Organizatorem konkursu jest Jasielski Dom Kultury, a sponsorem Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu dostępne są na stronie internetowej JDK: www.jdkjaslo.pl.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “XVI Konkurs kolęd i pastorałek w JDK”

  1. W JDKU to bym pastorałke zaśpiewała na odejscie
    Oj Maluśka Maluśka Maluśka…
    Jako rękawiczka….