Kultura | rozrywka | edukacja

„Noworoczny Dar 2011”: uczniowie szkół średnich wystąpili w JDK

W ostatnim dniu (13 bm.) prezentacji artystycznych towarzyszących XIV Akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”, zbiórki funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, programy artystyczne wystawili w Jasielskim Domu Kultury uczniowie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. JASIELSKI DOM KULTURY

Publiczność obejrzała 4 przedstawienia: „Jasełka – Nie było pokoju w hotelu” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 4, pokaz akrobatyczny z elementami sztuk walki „Massive Attack” w wykonaniu licealistów z I LO, widowisko „Gwiazdka 2011”, wystawione przez uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych oraz spektakl „Zawołaj znów mnie” zaprezentowany przez uczniów ZS nr 3.

Również w czwartek (13 bm.) uczniowie ZSM nr 3 wystawili w auli swojej szkoły jasełka, a dzień wcześniej uczniowie SP 7 zaprezentowali przed publicznością z osiedla „Gwiazdkowe Zaklęcie”.

Prezentacje artystyczne w JDK zakończyły się, ale uczniowie wciąż pokazują swoje programy w szkołach. W piątek (14 bm.) w II LO wystawia spektakl „Czerwony Kapturek szuka księcia…”. 16 stycznia o godz. 16, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 wystawią w Domu Ludowy w Brzyszczkach „Noworoczną Akademię Rozmaitości”; 20 stycznia w Zespole Szkół w Szebniach uczniowie zaprezentują „Kolędę dla wszystkich”, a na zakończenie – 4 lutego o godz. 17 – w Zespole Szkół Miejskich nr 1 odbędzie się „Wieczór kolęd… i zwykłego ludzkiego ciepła”.

***

Akcja „Noworoczny Dar 2011” rozpoczęła się tradycyjnie kwestą uliczną, prowadzoną przez uczniów jasielskich szkół w pierwszą niedzielę po Nowym Roku. Zebrane w tym dniu pieniądze zostały wpłacone na konto akcji. Zbiórki wolnych datków prowadzone są również podczas prezentacji artystycznych oraz w różnych placówkach oświatowych. Czek z całą uzbieraną sumą zostanie uroczyście przekazany dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 11 lutego br. w JDK.

Każdy może pomóc

Ojcowie Franciszkanie – wzorem poprzednich lat – udostępnili na potrzeby akcji specjalne konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”, na które każdy można wpłacić dowolną kwotę. Wszystkie datki są mile widziane.

Organizatorami XIV akcji „Noworoczny Dar” tradycyjnie są: Jasielski Dom Kultury i Parafia Franciszkanów w Jaśle, a instytucjami wspierającymi – pozostałe parafie i placówki oświatowe.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE