Informacje

Nowy kierownik oświaty w Urzędzie Miasta

Aleksandra Dacyl została nowym kierownikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 20 stycznia br.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

W ogłoszonym przez Urząd Miasta w Jaśle konkursie na wolne stanowisko kierownika Wydziału Oświaty wpłynęły trzy oferty. W wyniku prac komisji konkursowej tylko jedna oferta, przedstawiona przez Aleksandrę Dacyl, spełniła warunki określone w ogłoszeniu o naborze.

Pani Aleksandra Dacyl spełniła wszelkie wymagania konkursowe i posiada wysokie kompetencje do zajmowania tego stanowiska – argumentuje wybór nowego kierownika Andrzej Kachlik, zastępca burmistrza miasta Jasła, a zarazem przewodniczący komisji konkursowej.

Aleksandra Dacyl ma długoletnie doświadczenie w zarządzaniu oświatą oraz w prowadzeniu spraw z zakresu oświaty. Z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej, ukończyła również podyplomowe studia: administracja oświatowa oraz komunikacja społeczna, posiada kursy z zakresu zarządzania oświatą. Ma ponad ośmioletnie doświadczenie w kierowaniu Wydziałem Edukacji w Starostwie Powiatowym w Jaśle oraz kilkunastoletnie doświadczenie w wykonywaniu obowiązków związanych ściśle z oświatą (wizytator kuratorium oświaty, praca w związkach zawodowych pracowników oświaty, czy też nauczanie przedmiotu język polski w szkołach podstawowych i średnich).

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nowy kierownik oświaty w Urzędzie Miasta”

  1. Super Burmistrz jednak realizuje przedwyborcze deklaracje i powierza strategiczne stanowiska fachowcom a nie z poręczenia i klucza partyjnego oby tak dalej .