Informacje

WOŚP w Skołyszynie. Zobacz panoramę miejscowości ze strażackiego podnośnika

Pokazy ratownictwa technicznego, nauka udzielania pierwszej pomocy, bezpłatny pomiar ciśnienia tętniczego oraz glukozy we krwi oraz oglądanie panoramy Skołyszyna z podnośnika strażackiego to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają w najbliższą niedzielę na mieszkańców gminy z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek o godzinie 14:30.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Do tej pory wolontariusze ze Skołyszyna kwestowali na rzecz jasielskiego sztabu i tam dokonywali rozliczenia. Po raz pierwszy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mieścił się w siedzibie miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jednostka OSP Skołyszyn od 2006 roku wspiera działania młodzieży poprzez m.in. organizację pokazów z zakresu ratownictwa drogowego i medycznego oraz zapewniała transport wolontariuszy do MDK w Jaśle w celu rozliczenia się z kwesty. Ponadto w roku 2006 jednostka ze Skołyszyna była koordynatorem szkolenia nauczycieli w ramach jednego z programów Fundacji WOŚP – „Ratujemy i uczymy ratować”. Wszystkie szkoły na terenie gminy Skołyszyn zostały wyposażone przez Fundację do nauki dzieci  w specjalne zestawy i fantomy. Ze szkolenia przeprowadzonego w Skołyszynie przez Fundację WOŚP skorzystali również nauczyciele m.in. z miasta Jasła. – mówi Stanisław Święch, szef skołyszyńskiego sztabu WOŚP.

Dwudziestu wolontariuszy będzie można zobaczyć na terenie Skołyszyna, Święcan, Lisowa oraz Sławęcina. Od początku opiekę nad kwestującymi sprawują nauczycielki Zespołu Szkół w Skołyszynie: Anna Zawilińska oraz Agnieszka Hajduk.

Gminnemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. W godzinach 14.30 – 17.00 swoje drzwi otworzy oddana do użytku w listopadzie ubiegłego roku nowoczesna siedziba jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Przewidziane są pokazy ratownictwa technicznego i medycznego. Główną atrakcją będzie oglądanie panoramy Skołyszyna ze strażackiego podnośnika SH-18.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych usług personelu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, który przeprowadzi badanie ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi.

Do wspólnego grania w ramach WOŚP przyłączyli się m.in. ZPOW VORTUMNUS Lisów, Zakład Cukierniczy „KEKS” Sławęcin oraz Restauracja „Różana” w Skołyszynie. W trakcie realizacji programu zostaną wylicytowane specjalne torty.

Przypominam, że środki zebrane podczas XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “WOŚP w Skołyszynie. Zobacz panoramę miejscowości ze strażackiego podnośnika”