Informacje

Jaślanin wyróżniony Medalem imienia doktora Henryka Jordana

Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki, na wniosek zarządu oddziału powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jaśle, został uhonorowany prestiżowym medalem imienia doktora Henryka Jordana.

Józef Biernacki

Józef Biernacki jest jednym z pomysłodawców i realizatorów budowy Miasteczka Ruchu Drogowego przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, oddanego do użytku w maju 2010 roku. W 2006 roku założył Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  przy Jasielskim Klubie Motorowy i Ratownictwa Drogowego  Jasło. Obecnie jest to najlepiej działające ogniwo TPD w powiecie jasielskim.

W uzasadnieniu wniosku o nadanie odznaczenia napisano m.in.: „Niestrudzony popularyzator bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży na Podkarpaciu. Inicjator i koordynator permanentnej akcji wyposażania uczniów w materiały edukacyjne i światełka odblaskowe. Sojusznik szkół i placówek wychowania pozaszkolnego w wielu przedsięwzięciach na rzecz bezpiecznej drogi do szkoły. Współpracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle w dziedzinie BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. Współorganizator corocznego turnieju wiedzy z BRD w tym zakresie, innych konkursów, akcji, prezentacji. Współautor wydania kodeksu rowerzysty i motorowerzysty w latach 2000 i 2001 zawierającej kompendium niezbędnej wiedzy dla rowerzystów i motorowerzystów, który otrzymały dzieci klas czwartych nieodpłatnie całego powiatu jasielskiego. W pełni zasługuje na zaszczyt wyróżnienia  Medalem im. dr Henryka Jordana”.

Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego za swoją systematyczną pracę i wybitne zasługi na polu rekreacji i usportowienia dzieci i młodzieży, był już nagradzany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci we wcześniejszych latach, m.in. Honorową Odznaką Przyjaciel Dziecka oraz srebrną i złotą odznaką „Zasłużony Działacz TPD”.

Medal imienia doktora Henryka Jordana – lekarza, znanego polskiego społecznika i pioniera wychowania fizycznego w Polsce – jest najwyższym odznaczeniem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (ustanowionym w 1974 roku). Medal oraz legitymację potwierdzającą nadanie odznaczenia Józefowi Biernackiemu wręczył dzisiaj Marian Duda, prezes oddziału okręgowego TPD w Krośnie.

To dla mnie ogromne wyróżnienie, a zarazem zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonych działań na rzecz pomocy dzieciom. Traktuję to odznaczenie jako wyróżnienie wszystkich, którzy wspierają działalność Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, czyli członkom organizacji, władzom samorządowym, sponsorom, mediom lokalnym, osobom prywatnym oraz wszystkim tym, którym los najmłodszych pociech nie jest obojętny. Korzystając z okazji chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży, bo bez Państwa pomocy nie udałoby mi się tego dokonać. – komentuje Józef Biernacki.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jaślanin wyróżniony Medalem imienia doktora Henryka Jordana”

  1. Panie Józefie powiem wprost
    Mimo tego, że nie lubię Pana jako osoby za wiele rzeczy, które ani czas ani potrzeba wymieniania muszę powiedzieć, że to co Pan robi jest naprawdę godne podziwu. Pana wysiłki bez jakichś wielkich dofinansowań naprawdę zasługują na uznanie. DLATEGO GRATULUJĘ JAKO JEDEN Z WIELU. Obawiam się jednak znając Pana, że te wszystkie wyróżnienia i odznaczenia jakie przyznano zresztą słusznie za Pana działalność spowodują, że stanie się Pan jeszcze bardziej zarozumiały i zadufany w samego siebie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.