Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 26/27.02.2011

Zwycięstwo i porażka to bilans ostatnich dwóch pojedynków „o pietruszkę” III ligowych siatkarek  UKS „MOSiR” Jasło.

Fot. Marek Bajorek
Zawodniczki z Jasła podczas meczu z MKS Polonią Przemyśl.
© Fot. MAREK BAJOREK

W sobotę, w wyjazdowym meczu nasz zespół pokonał BPS BANK SANOCZANKĘ Sanok 3:2 (11:25, 25:15, 20:25, 25:20, 16:14), w niedzielę na własnej hali przegrał z MKS POLONIA Przemyśl 1:3 (25:15, 23:25, 31:33, 17:15). Siatkarki UKS „MOSiR” Jasło zajęły ostatecznie drugie miejsce i wystąpią w półfinałowym turnieju barażowym o II ligę.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Katarzyna Mitoraj (s), Alicja Rak (n), Katarzyna Mikuś, Oliwia Czechowicz, Natalia Chrzanowska, Agnieszka Ćwięka, Anita Czechowicz (libero), oraz Dorota Korczykowska, Izabela Wątroba. Trener: Adam Pasterz.

W ostatnim meczu finałowym podkarpackiej ligi kadetek, po dramatycznym pojedynku kadetki UKS „MOSiR” Jasło uległy w Rzeszowie zespołowi MKS V LO Rzeszów 2:3 (22:25, 23:25, 26:24, 25:7, 13:15). Po nieznacznym przegraniu 2 pierwszych setów nasze zawodniczki potrafiły zdecydowanie poprawić swoją grę wyrównując stan meczu na 2:2 .W decydującym secie zagrały jednak zbyt nerwowo i przegrały w końcówce 13:15. Tak więc nasz zespół wywalczył awans do 1/8 Mistrzostw Polski po rozegraniu 20 pojedynków (14 wygranych, 6 przegranych, stosunek setów 40:18).

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Sara Michalec, Karolina Mitoraj, Angelika Rakoczy, Angelika Osiewalska (libero), Karolina Jurusik, Monika Frydrych, Daria Pawluś, Magdalena Michalska, Anna Warchoł. Trener: Leszek Wierzgacz.

Bardzo dobrze rozpoczęły swoje rozgrywki w grupie finałowej podkarpackiej ligi młodziczek zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło, które po dobrej grze pokonały w Leżajsku UKS Trójkę Leżajsk 2:0 (25:12, 25:23). Nasze zawodniczki dobrze zgrały na przyjęciu. Udaną serią 11 zagrywek w pierwszym secie popisała się Gabrysia Macek. Zespół KPS Nowa Dęba nie zgłosił się na turniej.

UKS „MOSiR” Jasło: Zuzanna Midura (kapitan), Gabriela Macek, Anna Warchoł, Żaneta Wypasek, Gabriela Duda, Magdalena Michalska, Judyta Jakubińska (libero), Laura Stępień. Trener: Leszek Wierzgacz.

Marek Bajorek

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Siatkarski weekend 26/27.02.2011”

  1. Brawo kadetki!!! Brawo seniorki!!! Brawo młodziczki!!! Brawo UKS!!! Ale czy ktoś to zauważa i docenia??? Z tego co słyszałam, UKS i inne jasielskie kluby do dnia dzisiejszego działają za prywatne pieniądze. Żadnej miejskiej dotacji!!! Urzędnicy UM > POBUDKA !!! To wy jesteście dla miasta, a nie miasto dla was!!! No, ale jeżeli o jasielskim sporcie decydują (patrz: JR) ludzie nie znający się na nim, a nawet nastawieni do niego ANTY > to jest jak jest.