Kultura | rozrywka | edukacja

W piątek finał „Noworocznego Daru” 2011

Na koncert finałowy 14. już akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”, podczas którego dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle uroczyście przekazany zostanie czek z uzbieraną na wsparcie placówki sumą, zaprasza – 11 lutego o godz. 12 – Jasielski Dom Kultury. Wystąpi grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem – Harendzie, która zaprezentuje przedstawienie „Gdzie jest nasze polskie Betlejem – jasełka i góralskie kolędowanie”. Wstęp wolny.

Zapowiedź wydarzenia

Akcja „Noworoczny Dar” tradycyjnie rozpoczęła się w pierwszą niedzielę po Nowym Roku (2 stycznia) kwestą uliczną, w której młodzież z jasielskich szkół zebrała ponad 13 tys. zł. Potem, jak co roku, odbyły się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży na scenie JDK. Od 10 do 13 stycznia w JDK wystąpiły przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich nr 1, 2, 3, 6, 9, 10, 11, 12 i Prywatnego Bajkowego Przedszkola, uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 4, gimnazjaliści z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 i Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 4, I LO, ZS Budowlanych oraz ZS nr 3. Uczniowie występowali też w swoich szkołach: SP nr 7, II LO, ZSM nr 3 i ZS w Szebniach oraz w Domu Ludowym w Brzyszczkach (uczniowie SP nr 10). Prezentacje zakończył – 4 lutego – „Wieczór kolęd… i zwykłego ludzkiego ciepła” w ZSM nr 1 w Jaśle.

Chociaż akcja zostanie oficjalnie zakończona, darczyńcy, chcący wesprzeć Szpital Specjalistyczny w Jaśle, będą jeszcze mogli wpłacać datki na udostępnione przez ojców franciszkanów specjalne konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”.

XIV Noworoczny Dar zorganizowali Jasielski Dom Kultury i Parafia oo. Franciszkanów w Jaśle, tradycyjnie a włączyły się do niej jasielskie szkoły i przedszkola.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE