Informacje

IGT POLSKA wchodzi na jasielski rynek

W związku z restrukturyzacją Spółki LOTOS Jasło S.A. i sprzedażą jej aktywów produkcyjnych spółce IGT POLSKA przedstawiciele obu spółek: Ireneusz Gnyla, prezes IGT POLSKA wraz z pełnomocnikiem zarządu oraz Jacek Gogola, dyrektor handlu i logistyki LOTOS Jasło S.A. spotkali się z Andrzejem Czerneckim burmistrzem Jasła. Podczas spotkania omówiono m.in. plany spółki IGT POLSKA , które dotyczą jej działalności gospodarczej w Jaśle.

Logo IGT Polska

11 lutego 2011 IGT POLSKA nabyła od LOTOS Jasło wszystkie posiadane przez tę spółkę aktywa produkcyjne, w tym zatrzymane trzy lata temu instalacje destylacji rurowo – wieżowej i instalacje recyklingu olejów przepracowanych i poliolefin. Spółka przejęła również wydział produkcji ciężkiego oleju opałowego, wraz ze wszystkimi zatrudnionymi tam pracownikami.

Restrukturyzacja i zmiana właściciela zasobów wytwórczych nie spowodowała jednak żadnych zwolnień pracowniczych, ponieważ IGT POLSKA udzieliła 24 miesięcznej gwarancji zatrudnienia wszystkim przejętym od LOTOS Jasło 25 pracownikom. W zawiązku z objęciem zakupionych aktywów spółka przeniosła już swoją siedzibę do Jasła i stała się elementem regionalnej struktury biznesowej.

Spółka IGT POLSKA opracowała program inwestycyjny, który zakłada obok prowadzonej obecnie produkcji ciężkiego oleju opałowego, uruchomienie instalacji przerobu ropy naftowej oraz regeneracji olejów odpadowych. – Realizacja tych założeń będzie oznaczała w praktyce nie tylko przeprowadzenie niezbędnych inwestycji i modernizacji, których koszt szacowany jest na kilkanaście milionów złotych, ale również zwiększenie zatrudnienia, co da szansę aktywizacji zawodowej również byłym pracownikom Rafinerii Jasło – ocenia Ireneusz Gnyla, prezes IGT POLSKA.

Dodatkowo przedstawiciele IGT POLSKA zapewnili o swoim zainteresowaniu i planowanym udziale w przygotowywanym przez władze miasta programie dotyczącym utworzenia klastra innowacji technologicznych w ramach programu Jasło-miasto innowacji.

IGT POLSKA jest spółką grupy kapitałowej PIECEXPORT PIECBUD, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się w ostatnich latach spółek rynku inwestycji i budownictwa przemysłowego.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE