Sport | rekreacja | turystyka

Jasielskie siatkarki odpadły w 1/8 finału Mistrzostw Polski

W dniach 11-13 marzec kadetki UKS „MOSiR” Jasło rozegrały w Tomaszowie Lubelskim turniej piłki siatkowej 1/8 finału Mistrzostw Polski.

W pierwszym dniu zawodów nasz zespół pokonał MOSPS Białystok 3:0 (25:22, 25:21, 25:20). Lepsza organizacja gry w obronie oraz blok zadecydowały o zwycięstwie naszego zespołu. W sobotę UKS „MOSiR” Jasło zmierzył się z faworytem do wygrania całego turnieju, gospodyniami TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Mimo ambitnej i ofiarnej gry nasza drużyna nie była w stanie sprostać gospodyniom, przegrywając spotkanie 0:3 (16:25, 23:25, 18:25). Zespół Tomasovi prezentował się bardzo dobrze w całym turnieju, a liderkami były zawodniczki, które wywalczyły awans z drużyną juniorek do finału MP, który również odbędzie się Tomaszowie Lubelskim. Decydujący mecz o awans do dalszych rozgrywek nasza drużyna rozegrała w niedzielę z warszawiankami z MOS Wola. Do tego spotkania zawodniczki UKS-u przystąpiły mocno zmotywowane z zamiarem sprawienia niespodzianki. Rozegrały najlepsze zawody w turnieju. Mecz z warszawiankami był bardzo nerwowy, oba zespoły usilnie walczyły o zwycięstwo, a pomimo tego stał na bardzo dobrym poziomie. Nasze zawodniczki bardzo dobrze broniły, ciekawie rozgrywały, popisywały się skutecznym blokiem, stawiły zacięty opór przeciwniczkom. Dzięki zachowaniu większego spokoju w końcówkach setów to przeciwniczki mogły się cieszyć z awansu  po ostatnim gwizdku sędziego pokonując nasz zespół 3:0 (25:18, 25:22, 28:26).

Indywidualną nagrodę dla najlepiej broniącej zawodniczki turnieju otrzymała libero UKS „MOSiR” Jasło Angelika Osiewalska.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń, Karolina Mitoraj, Gabriela Macek, Zuzanna Midura, Sara Michalec, Karolina Jurusik, Angelika Osiewalska (libero), Angelika Rakoczy, Monika Frydrych, Daria Pawluś, Magdalena Michalska, Anna Warchoł. Trener: Leszek Wierzgacz.

Marek Bajorek

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jasielskie siatkarki odpadły w 1/8 finału Mistrzostw Polski”

  1. Wypada sie cieszyć z takiego zespołu i trenera. Trzymajcie tak dalej. Pozdrowionka.

  2. Miśka:) mnie i tak duma rozpiera. jesteście super zespołem i wierze, że przed Wami ogromne sukcesy, trzeba zapomnieć o ostatniej porażce i myśleć o przyszłości. DZIEWCZYNY JESTEŚCIE SUPER:))))

  3. Brawo dziewczyny !!!
    Trudno, ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać.
    Dobrze, jeżeli przegrywa się z honorem.
    Może na drugi rok???