Kultura | rozrywka | edukacja

Paranienormalni wystąpili w JDK. Nie zawiedli fanów

Jedna z popularniejszych polskich grup kabaretowych – Paranienormalni – wystąpiła 5 marca br. w Jasielskim Domu Kultury ze swoim najnowszym programem „Szybcy i śmieszni”, obracającym się wokół filmu i telewizji.

Mariolka

Komicy zaprezentowali potężną dawkę specyficznego humoru, pokazując wszechobecną telewizję w krzywym zwierciadle, parodiując zachowania celebrytów i innych kreatorów rzeczywistości brylujących na małym ekranie, kpiąc z reklam i obnażając ich śmieszność. Publiczność zobaczyła kulturalny napad w świecie bez agresji, sportowego psychologa, zmagającego się z bokserem z zanikami pamięci oraz dżokejem przekonanym, że jest koniem i „samobójcę” w relacji telewizyjnej „na żywo”. Były też skecze o skeczach (własnych i nie tylko). Nie zabrakło najpowszechniej chyba znanej Mariolka, która tym razem trafiła do ekskluzywnego spa. Trochę zagubieni mogli się poczuć ci, którzy niewiele czasu spędzają przed telewizorami, ale moc humoru Paranienormalnych i ich zmusiła do szczerego śmiechu.

***

Kabaret Paranienormalni powstał w Jeleniej Górze pod koniec roku 2004. Kilka miesięcy później wystąpił w przeglądzie Paka 2005, dochodząc do wieczoru ostatniej szansy. Grupę tworzą: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Michał Paszczyk i Rafał Kadłucki.

Mówią o sobie, że są popowi. W swoich programach używają dużo muzyki – nie tylko z podkładów, ale także wykonywanej na żywo przez Igora. Sporo inspiracji czerpią ze środowiska nastolatek (np. słynna Mariolka). Kilka skeczy, takich jak gołębie na dachu, czy numer o musze i pająku, który zakrawa na dramat psychologiczny, stworzyli podczas obserwacji świata zwierząt. Rozpowszechnili kilka powiedzonek, m.in.: „hejka”, „ja pikole” i „bez kitu, nie?”. „Paranienormalni” są laureatami kilku przeglądów kabaretowych.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Paranienormalni wystąpili w JDK. Nie zawiedli fanów”