Informacje

Diecezjalny Dzień Młodych w Jaśle: droga krzyżowa ulicami miasta

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową ulicami Jasła przeszła droga krzyżowa z udziałem młodzieży z Diecezji Rzeszowskiej. Mszy świętej z poświęceniem palm w kościele OO. Franciszkanów przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Więcej zdjęć z Diecezjalnego Dnia Młodych w naszej FOTOGALERII (kliknij na zdjęcie).
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dzień Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym odbywa się corocznie w trzech miejscach naszej diecezji: w Rzeszowie (główne uroczystości z udziałem księdza biskupa Kazimierza Górnego), Jaśle (dla mieszkańców dekanatów od Frysztackiego do Żmigrodzkiego) oraz Gorlicach. Spotkanie nawiązuje bezpośrednio do Światowych Dni Młodzieży, których pomysłodawcą i inicjatorem był papież Jan Paweł II.

Hasło, jakie przyświeca tegorocznemu spotkaniu, brzmi „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2,7).

W liście skierowanym do młodych ksiądz Paweł Tomoń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, napisał: „Na tym pięknym etapie życia, jakim jest młodość, wy młodzi zaproszeni jesteście do umacniania i budowania waszej wiary, pogłębiania waszych korzeni w Chrystusie, który was kocha i wzywa do swojej przyjaźni oraz proponuje, abyście podążali za Nim w kapłaństwie, w życiu konsekrowanym lub w małżeństwie, czyniąc z was Jego świadków. On da wam światło i siłę, abyście budowali swoją przyszłość poprzez studia, zawód i pracę, o których zdobycie zabiegacie pomimo trudności ekonomicznych i aktualnego bezrobocia”.

Droga krzyżowa rozpoczęła się na placu przy Zespole Szkół Budowlanych i prowadziła ulicami Szkolną i Szopena aż do Kościoła OO. Franciszkanów. Krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami niosła młodzież z poszczególnych dekanatów w asyście jasielskich harcerzy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: „Diecezjalny Dzień Młodych w Jaśle”

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Diecezjalny Dzień Młodych w Jaśle: droga krzyżowa ulicami miasta”