Kultura | rozrywka | edukacja

Jan Paweł II: Szukałem Was

Komitet organizacyjny obchodów beatyfikacji Jana Pawła II był organizatorem bezpłatnych seansów polskiej produkcji „Jan Paweł II. Szukałem Was”.

Seans kinowy

W czwartek, na trzy dni przed beatyfikacją w kinie Syrena wyświetlono dokument o życiu i pontyfikacie Ojca Świętego. W wieczornym seansie uczestniczyli m.in. Adam Kmiecik, Starosta Jasielski, jednocześnie członek Komitetu Organizacyjnego, radni powiatowi, władze miasta w osobach Andrzeja Czerneckiego, burmistrza oraz jego dwóch zastępców Leszka Znamirowskiego i Andrzeja Kachlika, radni miejscy i zaproszeni goście.

Film Jacka Szmidta prowadzi widzów przez miejsca, które odwiedził Ojciec Święty w czasie ziemskiej posługi. Reżyser podkreśla wyjątkową rolę i ogromne znaczenie naszego rodaka dla kościoła oraz jego niezwykłą osobowość: naturalność, otwartość i poczucie humoru – cechy które łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

Dokument z narracją Krzysztofa Ziemca opowiada o miłości jaką Jan Paweł II darzył drugiego człowieka. Zdjęcia połączone z archiwaliami i wypowiedziami osób, które go znały przedstawiają Ojca Świętego jako człowieka wyjątkowego, tego, który potrafił rozmawiać z Bogiem.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jan Paweł II: Szukałem Was”