Na drogach

Kolizja w Kołaczycach: BMW uderzyło w ogrodzenie

Służby ratownicze przywróciły już ruch na drodze krajowej nr 73. Przed godziną 19-stą w Kołaczycach doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII (kliknij na zdjęcie) | Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło na ulicy Adama Mickiewicza, w centrum Kołaczyc. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący samochodem osobowym marki BMW 19-letni mieszkaniec Kołaczyc, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych na drodze, zjechał nagle z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Pojazd jechał od strony Jasła w kierunku Kołaczyc.

Jak poinformował nas młodszy kapitan Edward Gronek z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, samochodem podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Mężczyźni na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia cały czas ruch odbywał się wahadłowo. Jeden pas drogi był zablokowany. Działania, które prowadziliśmy, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu butli z gazem. Następnie ściągnęliśmy samochód, który znajdował się na ogrodzeniu i postawiliśmy go na poboczu. – powiedział nam mł. kpt. Edward Gronek.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy: z JRG PSP Jasło oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Kołaczycach, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierujący pojazdem 19-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i sześć punktów karnych.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: „Kolizja na DK73 w Kołaczycach”

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kolizja w Kołaczycach: BMW uderzyło w ogrodzenie”