Informacje

„Bezpieczny pacjent” – konferencja w Jaśle

Do Jasła przyjechały pielęgniarki i położne z Podkarpacia, by rozmawiać o nowych standardach w opiece nad pacjentem. W konferencji 'Bezpieczny pacjent’, która odbyła się 31 maja, uczestniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz.

Spotkanie połączone było z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Tylko Podkarpacka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych zrzesza prawie 3 tys. sióstr. Zdecydowana ich większość, bo 70 proc. skończyła kursy dokształcające, kwalifikacyjne, specjalistyczne lub jest w trakcie takich szkoleń.

Podczas konferencji w Jaśle wojewoda Małgorzata Chomycz podziękowała pielęgniarkom i położnym za trud włożony w opiekę nad pacjentami: „Dziękuję Wam za profesjonalizm, za życzliwość i uśmiech. Za to, że macie czas, aby się dokształcać. Życzę Wam siły do dalszego wykonywania tej niełatwej i odpowiedzialnej pracy”.

W spotkaniu w Jaśle wzięły udział przedstawicielki środowiska pielęgniarskiego z Podkarpacia, dyrektorzy ZOZ-ów, władze samorządowe oraz senator RP Alicja Zając.

(PUW w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE