Sport | rekreacja | turystyka

Dotacje dla klubów sportowych. Najwięcej na piłkę nożną

Burmistrz Miasta Jasła rozdysponował środki na realizację przedsięwzięć sportowych w 2011 roku. Do klubów zajmujących się propagowaniem takich dyscyplin, jak piłka nożna, siatkówka kobiet i mężczyzn, sporty walki, narciarstwo, rugby, pływanie, kolarstwo górskie czy tenis stołowy trafi w sumie 632 tysiące złotych.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

O przyznanie dotacji celowej z miejskiego budżetu na 2011 rok mogły wnioskować kluby sportowe działające na terenie Jasła i nie prowadzące działalności w celu osiągnięcia zysku.

W sumie na liście znalazło się szesnaście projektów. Największe dofinansowanie w wysokości 245 tysięcy złotych otrzyma Jasielski Klub Sportowy Rafineria Czarni 1910 Jasło na udział w rozgrywkach ligowych w piłce nożnej seniorów oraz grup młodzieżowych na szczeblu wojewódzkim wraz ze szkoleniem sportowym w siedmiu kategoriach wiekowych (łączny koszt projektu wynosi 595 500 złotych).

Piłka nożna jest przez jasielski samorząd najbardziej docenioną dyscypliną sportową w mieście. Poza występującymi obecnie na boiskach czwartej ligi podkarpackiej Czarnymi dofinansowanie otrzymały projekty złożone do Urzędu Miasta przez: Międzyosiedlowy Klub Sportowy „Jasiołka Hankówka – Brzyszczki” – „Szkolenie i współzawodnictwo w piłce nożnej” (11 000 złotych), Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” – „Szkolenie sportowe dzieci w zakresie piłki nożnej, udział w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Młodzika Młodszego i Młodzika Starszego oraz organizacja i udział w turniejach ogólnopolskich” (20 000 złotych), Międzyszkolny Klub Sportowy „Gamracik” – „Wspieranie współzawodnictwa sportowego dzieci w zakresie piłki nożnej” (1 000 złotych) oraz Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” – „Poprawa warunków uprawiania piłki nożnej oraz podniesienia wyników sportowych przez zawodników OKS Sobniów Jasło poprzez realizację zadania z zakresu rozwoju sportu w mieście Jaśle” (33 000 złotych).

Drugie miejsce na liście rankingowej zajmuje piłka siatkowa kobiet i mężczyzn. Gro środków na realizację dwóch projektów trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego „MOSiR”. Klub otrzyma dotację w wysokości 90 tysięcy złotych na zadanie „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej dziewcząt. Organizacja i udział w turniejach krajowych i zagranicznych oraz organizacja obozów sportowych”. Miasto dofinansuje również czerwcową imprezę „Integracja młodzieży. Wyszehradzkie Dni Sportu” w wysokości 32 tysięcy złotych. Z kolei Miejski Klub Sportowy „MOSiR” otrzyma 85 tysięcy złotych na „prowadzenie szkolenia i udział w rozgrywkach grupy naborowej, młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów w III podkarpackiej lidze siatkówki męskiej” (łączny koszt projektu to 151 tysięcy złotych).

Dotację w wysokości 83 tysięcy złotych otrzymają na realizację przedsięwzięć w dynamicznie rozwijających się w naszym mieście dyscyplinach sportów walki kluby: Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” – „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie judo. Organizacja i udział w turniejach krajowych i zagranicznych oraz organizacja obozów sportowych” (25 000 złotych), Jasielski Klub Sportowy Kyokushin Karate – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie karate” (35 000 złotych) oraz Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Sportów Walki” Judo – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie judo” (23 000 złotych).

Kluby, które otrzymają dotację na rozwój pozostałych dyscyplin sportowych, to: Międzyszkolny Klub Narciarski – „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie narciarstwa, organizowanie obozów, organizowanie i udział w zawodach sportowych” (10 000 złotych), Stowarzyszenie Miłośników Rugby – „Udział RK Jasło w rozgrywkach UA Polskiej Ligi Rugby 7 oraz szkolenie młodzieży połączone z popularyzacją oraz promocją sportowego trybu życia” (5 000 złotych), Klub Sportowy „SPEED” – „Szkolenie dzieci i młodzieży w pływaniu, organizowanie i udział w zawodach sportowych i rekreacyjnych” (10 000 złotych), Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów – „Udział w maratonach rowerowych Cyklokarpaty.pl zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów” (3 000 złotych) oraz Uczniowski Klub Sportowy „SPIN” – „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w zakresie tenisa stołowego” (4 000 złotych).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dotacje dla klubów sportowych. Najwięcej na piłkę nożną”

  1. Ranyyy,,, tyle kasy na nogę czyli w błoto dla chłopczyków co za piłeczką latają. A na tenis stołowy, judo, pływanie jakieś ochłapy. Porażka!!! Szkoda :(

  2. I to jest największa porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Tyle kasy w błoto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!