Kultura | rozrywka | edukacja

Głosujmy na obiecującą malarkę

Sukcesy Michała Szpaka i Anny Karamon pokazały, że młodzi ludzie pochodzący z naszego miasta są utalentowani i mają szansę na zaistnienie na scenie ogólnopolskiej. Urodzona w Jaśle młoda malarka Paulina Steliga także dzięki głosom internautów z Jasła ma szansę zaistnieć – Galeria Mutu.pl ogłosiła Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki pod hasłem: „Dyplom – początek drogi”, w którym Paulina bierze udział.

Jedna z nominowanych prac
Jedna z nominowanych prac

Galeria Mutu.pl jest portalem wystawienniczo – transakcyjnym, który umożliwia profesjonalnym artystom prezentację ich twórczości oraz sprzedaż prac. Zorganizowane przez Galerię Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki pod hasłem: „Dyplom – początek drogi” to konkurs dla absolwentów polskich szkół wyższych kształcących w klasycznych dziedzinach sztuk plastycznych. Patronat nad konkursem objął JM prof. Adam Wsiołkowski, rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Uczestnicząca w konkursie Paulina Steliga urodziła się w Jaśle w 1981 roku. Ukończyła Liceum Plastyczne w Krośnie. W latach 2002 – 2007 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka. Studia ukończyła z wynikiem celującym. Reprezentowała uczelnię na Międzynarodowym plenerze „Florence Plein Air Watercolor Campus” we Włoszech. Współautorka happeningu pt.: „Zasadźmy ziarno na ASP”. Jej obraz „Chłopcy” został wybrany na V Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Turynie. Paulina jest dobrze zapowiadającą się malarką, ilustratorką książek, uczestniczką wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Jeżeli chcemy, żeby Paulina wygrała internetowy konkurs, wejdźmy na stronę www.galeria.mutu.pl i oddajmy na nią głos.

Krystyna Olszewska

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Głosujmy na obiecującą malarkę”