Informacje

Otrzymaliśmy: PiS chce publicznej debaty na temat prywatyzacji Gamrat-u

W związku z niepokojącymi sygnałami ws sprzedaży Gamratu jako partia Prawo i Sprawiedliwość chcemy podjąć działania, mające na celu rozpowszechnienie debaty publicznej na ten temat.

Logo PiS

Są to pytania do władz samorządowych, które w ostatnim czasie zamiast bronić Gamratu posługują się demagogią, mającą za zadanie znieważyć poprzednie władze. Chcemy by społeczność jasielska miała pełną wiedzę i dostęp do ważnych informacji na temat procesu prywatyzacji i działań politycznych poszczególnych ekip rządzących.

Nic nie zastąpi debaty publicznej.
Nie chodzi o jazgot i nerwicowe reakcje na to co kto kiedy dla Jasła załatwił. Nie zamierzamy psuć obyczajów i kultury politycznej mówiąc że „Tamci” byli dobrzy a „Ci” są żli.

Chcemy jedynie przyjrzeć się faktom.
Chcemy zatem biorących udział w życiu publicznym – wyborców- mieszkańców- Jaślan – radnych – wójtów- burmistrzów – zapytać o rzeczy niby powszechne, zwykłe, podstawowe.

Tego nie może zabronić nam nikt.
O podwyżkach diet radnych miejskich i powiatowych i uposażenia zarządu powiatu jasielskiego głośno już było i jeszcze będzie. O tym, że nikt z opozycji nie został dopuszczony do przewodniczenia jakiejkolwiek Komisji w Radzie Powiatu napiszemy później, bo jest to coś niezwykłego, o likwidacji szkolnictwa w tym zawodowego na przykładzie chociażby Nowym Żmigrodzie będzie jeszcze czas podyskutować.

Dziś pytamy o Gamrat.
Pytamy Burmistrza Jasła ! (koalicja PO – PSL)
Pytamy Starostę Jasielskiego (koalicja PO- PSL)
Burmistrz Czernecki na jednym z portali internetowych mówił, że Gamrat można było ratować w 2009 roku, 2010 roku, a teraz chyba jest za późno. Ta wypowiedz, oraz silne akcenty proprywatyzacyjne płynące ze strony Adama Kmiecika starosty powiatu jasielskiego zainspirowały nas do zadania kilku pytań.

1. Kto rządził Polską, Skarbem Państwa w 2009 i 2010 roku, czy czasem nie koalicja PO-PSL, która brała udział w kreacji władz miasta i powiatu w wyborach samorządowych 2010 roku?

2. Czy wśród osób popierających kandydata na burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego w 2010 roku nie było czasem Jana Burego, wiceministra Skarbu, resortu współodpowiadającego dziś za prywatyzację Gamratu ?

3. Dlaczego w 2011 roku tak drastycznie przyśpieszono proces prywatyzacji Gamratu forsując jego sprzedaż firmie, która szuka kredytu na zakup?

4. Czy Pani Elżbieta Łukaciejewska (PO) popierająca starostę Adama Kmiecika, oraz poseł Jarosław Gowin (PO) zajęli stanowisko w sprawie sprzedaży ważnej części Jasła, bo przecież sprzedaż Gamratu to nie tylko budynek ale też hektary powierzchni gruntowo – leśnej?

5. Co dały Jasłu ostatnie wizyty (luty, marzec, kwiecień) ministra Kasprzaka, Burego, Siemoniaka? Dodajmy minister Kasprzak współkieruje Ministerstwem Gospodarki, minister Bury współkieruje resortem skarbu, minister Siemoniak współodpowiada za resort spraw wewnętrznych?

Toż to przecież kluczowe postaci koalicji PO-PSL, to ważna część Rządu R.P. Czy zatem nie chodzi tu o typowe odwrócenie uwagi i wołanie „łapać złodzieja”?

Czekamy na odpowiedź!

Zarząd Prawa i Sprawiedliwości w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Otrzymaliśmy: PiS chce publicznej debaty na temat prywatyzacji Gamrat-u”

  1. to już nie dłoń, ale ręka po łokieć w nocniku obudziła chęć ratowania Gamratu, i nadchodzące wybory nie mają z tym nic wspólnego
    te pytania do Burmistrza i Starosty na pewno wiele zmienią

  2. Uwolnijmy Jaslo od kompromitacji. SPOT z CzArneckim Jana BUREGO odpowiada na wszyskie pytania. Im więcej ministrów tym większa zależność. TERAZ PEKTOWIN – sprzedać

  3. Obudzili się PiS-owcy. Przecież prywatyzacja trwa od 2009 roku, a „LENTEX” został wybrany w maju 2010 r. Ciekawe kto wtedy rządził w Mieście i Powiecie. Niech się pochwalą co wtedy zrobili w obronie Gamratu. To jest ordynarna i populistyczna kampania wyborcza. I proszę nie straszyć ludzi prywatyzacją, bo jest ona potrzebna firmie aby rozbić układy i uwolnić ją od niekompetentnych ludzi !!

  4. oj dziennikarz ani słowa o Gamracie, a Rzońca zaapelował rozsądnie o Społeczny Komitet Ponadpolityczny Obrony Gamratu.Wybór osiedlowych ważna rzecz ale Gamrat skasują PO i PSL bo Jaślanie zajmują się trzeciorzędnymi sprawami

  5. Powołajmy Społeczny a nie polityczny Komitet Obrony Gamratu , o co apelował wczoraj Rzońca w Urzędzie Miasta.

  6. Nie zapomnijcie zaprosić na debatę Panią senator Zając oraz Pana Rzońcę. Oni mają też dużo do powiedzenia o swoich działaniach.