Na drogach

Policja zaprasza na egzamin na kartę rowerową i motorowerową

Policjanci z jasielskiej drogówki zapraszają dzieci, które chciałby uzyskać uprawnienia potrzebne do kierowania rowerem lub motorowerem na egzamin, który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Chętni mogą zgłosić się wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Uczestnicy w czasie egzaminu będą musieli się wykazać niezbędnymi kwalifikacjami.

Turniej BRD. Fot. JKMiRD
Fot. © JKMiRD

Egzamin na kartę rowerową i motorowerową rozpocznie się w wtorek 31 maja o godz. 9 na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Dzieci, które chciałyby uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem lub motorowerem mogą zgłosić się na egzamin wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Uczniowie muszą zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną, swoje zdjęcie oraz wypełniony do punktu 2 arkusz zaliczeń, który wydaje szkoła do której uczęszczają. W przypadku egzaminu na kartę motorowerową, wymagane jest również zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania motorowerem. Osoby ubiegające się o kartę motorowerową, zgłaszają się na egzamin z swoim motorowerem.

Aby uzyskać uprawnienia potrzebne do kierowania jednośladem uczestnicy będą musieli się wykazać niezbędnymi kwalifikacjami. Egzamin obejmie sprawdzenie ich wiadomości teoretycznych oraz umiejętności praktycznych z jazdy danym rodzajem pojazdu z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że kartę rowerową może uzyskać osoba, która osiągnęła wiek 10 lat. W przypadku karty motorowerowej trzeba mieć ukończone 13 lat.

Organizatorem egzaminów jest Wydział Ruchu Drogowego KPP w Jaśle we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE