Informacje

Powiat Jasielski nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

Uroczystą paradą ulicami miasta rozpoczęły się obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie. W minioną sobotę do stolicy województwa zjechali samorządowcy z całego Podkarpacia, aby odebrać nagrody i wyróżnienia w 11. edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Wśród nich był także Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Fot. © STAROSTWO POWIATOWE W JAŚLE

Kapituła konkursowa oraz mieszkańcy gmin, miast i powiatów ocenili swoich gospodarzy za dobre zarządzanie, promocję miejscowości i wykorzystanie unijnych pieniędzy. Nagrody wręczono 28 maja br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Dniu Samorządu Terytorialnego.

Powiat Jasielski znalazł się wśród pięciu najlepszych w województwie nominowanych do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2010 w kategorii „powiat”. Wyróżnienie dla Najlepszego Starosty w Województwie Podkarpackim z rąk Mirosława Karapyty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Andrzeja Reguły, Wicewojewody Podkarpackiego oraz Tadeusza Więcka, prezesa zarządu tygodnika Nowe Podkarpacie”, pomysłodawcy i współorganizatora konkursu odebrał osobiście Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Cieszę się z tak dużego wyróżnienia. To zaszczyt znaleźć się wśród pięciu najlepszych powiatów. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy się do tego przyczynili, czyli wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Jaśle, pracownikom naszych jednostek oraz wszystkim tym, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Ten sukces to wynik naszej wspólnej pracy – podkreśla Adam Kmiecik.

Za zasługi dla samorządności na poziomie ogólnopolskim Kapituła Konkursowa uhonorowała także Złotą Odznaką Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządu Terytorialnego profesora Michał Kuleszę, twórcę reformy samorządowej z 1990 roku.

Wyróżnione zostały także czasopisma samorządowe i strony internetowe. Przyznano również nagrody najpopularniejszym samorządowcom Podkarpacia i Podkarpackim Liderom Samorządności.

Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządu Terytorialnego przyznało nagrody dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia. Otrzymał ją m.in. Wojciech Bosak, uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, pasjonat historii, laureat wielu olimpiad i konkursów. – Ta nagroda jest bardzo ważnym i przyjemnym podsumowaniem trzyletniej nauki w Liceum – cieszy się Wojtek.

Listy gratulacyjne z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przysłali m.in.: Bronisław Komorowski, Prezydent RP oraz parlamentarzyści ziemi podkarpackiej.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Powiat Jasielski nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej”

  1. Nagroda za działalność zanim władza nasza kochana zaczęła niszczyć szkolnictwo, zwłaszcza zawodowe pod dyktando „warszawki”. Naszym „wyróżnionym” można będzie zadać parę pytań na temat sytuacji w oświacie 2 czerwca, o godz. 15, w sali konferencyjnej starostwa.