Informacje

Bezpłatna inspekcja fotelików w Jaśle (zapowiedź)

Masz dziecko? Wozisz je w foteliku? Czy jesteś pewien, że jest ono bezpieczne? Praktyka pokazuje, że ponad 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo! Grozi to utratą zdrowia, a nawet życia dziecka. Zapraszamy na bezpłatną inspekcję fotelików. Akcja organizowana jest w ramach kampanii społecznej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod hasłem “Włącz Myślenie – ZAPNIJ PASY”.

Zapowiedź akcji

Jeśli chcesz się przekonać, czy Twoje dziecko jest bezpieczne – zapraszamy na bezpłatną “Inspekcję fotelika”. Już od najbliższej soboty aż do 3. września, podczas trasy piknikowej “Lata z Radiem” eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach będą sprawdzać jak przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Trasa obejmuje 13 polskich miast, w tym Jasło (2 lipca 2011, ul. Sikorskiego 15).

Jeśli możesz, przyjedź samochodem wraz ze swoim dzieckiem zapiętym w foteliku. Ekspert sprawdzi, czy jest ono poprawnie zabezpieczone, a fotelik dobrze zamontowany. Udzieli też fachowego instruktażu oraz odpowie na wszystkie pytania.

Ponadto na wszystkich czekają także:
– rodzinny tor przeszkód,
– spotkania z ekspertami i szkolenia dotyczące bezpieczeństwa pasażerów w samochodzie,
– porady indywidualne,
– konkursy z nagrodami o wysokości kilkuset złotych (foteliki samochodowe z najwyższymi notami w niezależnych testach bezpieczeństwa) oraz wiele innych.

Zapraszamy do namiotu kampanii “WŁĄCZ MYŚLENIE”.

Działanie organizowane jest w ramach kampanii społecznej, pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod hasłem “Włącz Myślenie – ZAPNIJ PASY”.

Więcej informacji:
www.bezpieczniwpasach.pl (zakładka EVENTY)

Magdalena Giziewicz

SŁOWA KLUCZOWE