Informacje

Dni Jasła 2011 – szczegółowy program

Bardzo atrakcyjnie i różnorodnie zapowiadają się tegoroczne Dni Jasła, które odbędą się w sobotę i niedzielę 11 i 12 czerwca br. Jak zwykle w czasie święta miasta odbędą się koncerty plenerowe oraz organizowana przez policję „Munduriada”. Tym razem w czasie Dni Jasła odbędą się również uroczyste obchody Dnia Patrona Miasta Jasła św. Antoniego oraz jubileuszu 90-lecia Chóru „Echo”.

Zapowiedź wydarzenia

Imprezę zainauguruje – w piątek (10 czerwca) o godz. 17 – konferencja popularno-naukowa poświęcona jasielskim franciszkanom. Prelekcję na temat „Utracone – ocalone – sprawione. Wkład jasielskich franciszkanów w kształtowanie kultury” wygłosi dr Andrzej Laskowski, a wykład „Dzieje franciszkanów jasielskich w XX w.” – o. dr hab. Zdzisława Gogola (OFMConv).

Sobotnie (11 czerwca br.) atrakcje rozpocznie o godz. 11 na rynku program „Waldemar Wywrocki dzieciom”. Zabawa potrwa do godz. 12.30. Pół godziny przed jej zakończeniem na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się „Munduriada”, zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. Impreza, na którą złożą się zawody sprawnościowe, konkursy oraz pokazy specjalistycznego sprzętu i ratownictwa zakończy się o godz. 16. Gdy „Munduriada” będzie się kończyć, w jasielskim kościele farnym, który niedawno został kościołem kolegiackim, będzie się rozpoczynać msza św. w intencji byłych i obecnych członków obchodzącego w bieżącym roku 90-lecie działalności męskiego Chóru „Echo” oraz ich rodzin i przyjaciół. Po zakończeniu liturgii w kolegiacie odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu. O godz. 19 na rynku wystąpią jasielskie zespoły: „Black Jack”, „Walkiria”, „B-Site, Mindfield” i „Krusher”.

W niedzielę wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 14 od występu na plenerowej scenie w rynku dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych oraz Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej. O godz. 17 w kościele ojców franciszkanów odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Jasła i jego mieszkańców, po której procesja z relikwiami patrona miasta św. Antoniego przejdzie pod budynek KRUS przy ul. Mickiewicza, gdzie przed zburzeniem przez Niemców stał kościół jasielskich franciszkanów. Tam zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa, a następnie, zgodnie z franciszkańską tradycją, wśród zgromadzonych rozdane zostaną tzw. chlebki św. Antoniego.

Występy estradowe na rynku rozpoczną się o godz. 20. W koncercie wystąpią młodzi, ale znani już w całej Polsce jaślanie: Anna Karamon (Zespół „Dziewczyny”, uczestniczący w programie X-Factor emitowanym przez TVN), Mateusz Mijal (Zespół „Chłopacy”) i Michał Szpak (uczestnik programu X-Factor w TVN). Dni Jasła zakończy, ok. godz. 22, kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dni Jasła 2011 – szczegółowy program”

  1. Po Programie to wyglada jak Festyn Parafialny jeszcze do tego Szpak gwiazda Programu?. aaaaaaaaaaaaaaj Pamietam jak Dni Jasla to bylo Cos Zapraszani byli prawdziwi Artysci… Wstyd