Sport | rekreacja | turystyka

Medale trzcinickich lekkoatletów w Łodzi

14 czerwca na stadionie AZS Łódź odbyła się czwarta edycja Vena Sport Festiwal. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w sztafetach 4 x 100m oraz sztafecie szwedzkiej (100, 200, 300, 400).

Zawody w Łodzi
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Udział w zawodach wzięło ok. 1200 zawodników z całego kraju, którzy musieli wygrać wcześniej kwalifikacje wojewódzkie. W szkołach ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jak i chłopców województwo podkarpackie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Z srebrnym medalem powrócili zawodnicy biegający w sztafecie szweckiej w składzie: Brągiel Dariusz, Honkowicz Marcin, Piwowar Stanisław, Gajda Marcin oraz Wickowski Dariusz – rezerwowy). Do złotego medalu chłopcom brakło niewiele bo tylko 0,02sek. Pozostałe sztafety uplasowały się na 5 miejscu. Sztafety wystąpiły w następujących składach:

4 x 100m K
1. Gorczyca Patrycja
2. Dyląg Oliwia
3. Walaszczyk Anna
4. Stój Anna

4 x 100m M
1. Dąbrowski Jan
2. Chrzanowski Łukasz
3. Sokulski Jakub
4. Pabian Wojciech

Sztafeta szwedzka K
1. Szafarz Monika
2. Baran Izabela
3. Hajnosz Barbara
4. Syrek Paulina

Wszyscy reprezentujący szkołę zawodnicy na co dzień są uczniami Liceum Sportowego, które od lat znajduje się w czołówce krajowej pod względem odnoszonych sukcesów w lekkiej atletyce.

Na zawodach tych nie zabrakło również gwiazd lekkiej atletyki. Byli to: aktualna Mistrzyni Świata Anita Włodarczyk oraz najszybszy Polak w historii Marcin Urbaś.

(ULKS „Technik” Trzcinica)

SŁOWA KLUCZOWE

2 thoughts on “Medale trzcinickich lekkoatletów w Łodzi”

  1. Brawo Trzcinica !!! Znowu nasi górą ! Tak trzymać ! Pozdrawiam nauczycieli z mojej szkoły. Zyczę miłych wakacji :)