Informacje

Strażnica w Ożennej zostanie sprzedana

Radni 13 głosami „za” i 8 „przeciw” wyrazili zgodę na sprzedaż strażnicy w Ożennej, nieruchomości należącej do powiatu jasielskiego. Obiekt znajdujący się na powierzchni 1,7 ha zostanie zbyty w drodze przetargu.

Budynek byłej strażnicy w Ożennej
Fot. © archiwum Starostwa Powiatowego

Wystawienie strażnicy na sprzedaż to umożliwienie rozwoju turystyki. Chcemy, żeby ktoś w to zainwestował. Nieważne kto będzie na tym zarabiał, o ile to będzie żyło i będzie w dobrym stanie utrzymywane. Im szybciej ten obiekt sprzedamy, tym większa szansa, że zostanie zagospodarowany i będzie służył turystyce – argumentował podczas sesji Rady Powiatu Tadeusz Górczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Zmiana w ustawie o finansach publicznych zmusza samorządy do szukania oszczędności w wydatkach bieżących, stąd decyzja radnych.- Samorząd nie może prowadzić działalności, więc to jedyna słuszna decyzja, żeby pozwolić komuś na tym ternie zainwestować. Działania Zarządu Powiatu będą zmierzać w kierunku inwestycji, która będzie służyć powiatowi i jego mieszkańcom – dodaje Bogusław Kręcisz, Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE