Sport | rekreacja | turystyka

Szóstka Jasło zwycięża w Wielkim Finale Adidas Football Challenge

W dniu 18 czerwca dwie drużyny jasielskiej „Szóstki”, rocznik 2000 i 2002 zagrały w finale ogólnopolskiego turnieju Adidas Football Challenge. Turniej rozegrany został na obiektach warszawskiej Agrykoli.

UKS Szóstka Jasło

UKS Szóstka Jasło

Fot. © archiwum Klubu

Uczestnicy finału wyłonieni zostali w turniejach eliminacyjnych rozegranych w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie.

Drużyna rocznika 2002 rozegrała trzy mecze grupowe, wygrywając kolejno z MLKS Skierniewice 1:0, Jedynką Nidzica 3:0 oraz Koziołkiem Poznań 3:0, co dało im awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Podobnie przebiegały grupowe rozgrywki rocznika 2000. Zwycięstwa z Wartą Poznań 2:0, Widokiem Skierniewice 2:0, remis z Pogonią 2000 1:1 pierwsze miejsce w grupie i ćwierćfinał.

W fazie grupowej o wyniku decydował nie tylko wynik z boiska ale także rozgrywki indywidualne w COERVER SKILLS ZONE. Po każdym meczu rozgrywane były cztery konkurencje – mecz 1 na 1 na mini boisku otoczonym bandami, test szybkości, żonglerka i strzały z woleja na czas. Za zwycięstwo w każdej z konkurencji można było uzyskać 1 bramkę dodatkowo, wygrywając więc w meczu 3:0 można było przegrać 3:4.

Zdecydowaną większość rozgrywek w COERVER SKILLS ZONE zawodnicy „Szóstki” wygrali, co więcej Kacper Szura został wybrany najlepszym zawodnikiem strefy COERVER SKILLS ZONE i otrzymał nagrodę specjalną – najnowszy model butów marki Adidas – F50

W przerwie pomiędzy meczami organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Młody zawodnik szóstki, Michał Rakoczy miał okazję zagrać mecz 1 na 1 z Maciejem Iwańskim – wygrał Iwański ;-). Gościem turnieju był Rafał Królikowski.

W rozgrywkach ćwierćfinałowych jasielskiej „Szóstce” przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Rocznik 2000 zagrał z Bałtykiem Gdynia, a rocznik 2002 spotkał się z półfinałowym przeciwnikiem z Krakowa – Wisłą Kraków.

Starsza drużyna szybko objęła prowadzenie i „dowiozła” wynik do końcowego gwizdka, wynik końcowy 1:0, zaś drużyna młodsza dała swym kolegom z Krakowa lekcję gry w piłkę. Wynik końcowy 3:1 dla Jaślan i obie drużyny „Szóstki” znalazły się w półfinale.

W półfinale rocznik 2000 spotkał się z Dziewiątką Siedlce i odniósł pewne zwycięstwo 3:1. Na drodze młodszej drużyny stanął faworyt całego turnieju Lech Poznań. Chłopcy rozpoczęli z wielkim animuszem raz po raz atakują bramkę Lecha i w 8 minucie udało się objąć prowadzenie. Lech atakował bezskutecznie i gdy wszyscy już czekali na końcowy gwizdek drużyna z Poznania strzeliła bramkę. Wynik 1:1 i o awansie decydują karne. Dla Jasła skutecznie strzelili Rakoczy i Stasz. Dwa strzały Lecha broni Bramkarz „Szóstki” – Lepucki, wprowadzając drużynę z Jasła do Finału!

Pary finałowe:
rocznik 2000: UKS Szóstka Jasło – Warta Poznań,
rocznik 2002: UKS Szóstka Jasło – Widok Skierniewice.

Starsi chłopcy pamiętając grupowe zwycięstwo nad Wartą rozpoczęli mecz raz po raz atakując bramkę rywali, jednak w tym najważniejszym meczu jasielscy zawodnicy byli wyjątkowo nieskuteczni. W końcówce meczu rywal zaczął groźnie atakować i w czterech ostatnich minutach Szóstka traci trzy bramki strzelając tylko jedną, co daje im II miejsce w całym turnieju.

Młodsza drużyna w swoim stylu strzela szybko dwie bramki i kontroluje przebieg spotkania finałowego. Przeciwnikom udaje się strzelić jedną bramkę, ale to zbyt mało aby „wydrzeć” szóstce zwycięstwo. Wynik 2:1, zwycięstwo i nagroda główna, którą jest wyjazd do Niemiec na kilkudniowy camp w klubie Bundesligi – FC Nürnberg. Zwycięscy turnieju będą trenowali i grali na obiektach sportowych tej drużyny, ale to nie wszystko. Jedną z atrakcji będzie wizyta w głównej siedzibie adidasa, która znajduje się niedaleko Nürnberg. Planowane jest także spotkanie z Adamem Matyskiem, byłym reprezentantem kraju oraz piłkarzem między innymi Bayeru Leverkusen, który jest obecnie trenerem bramkarzy w drużynie Dietera Heckinga.

Wyniki kategorii U-9:
1. UKS 6 Jasło
2. Widok Skierniewice
3. Lech Poznań

Wyniki kategorii U-11:
1. Warta Poznań
2. UKS 6 Jasło
3. UKS 9 Siedlce

Zawodnicy „Szóstki” zdobyli także wyróżnienia indywidualne:
Kacper Szura – najlepszy zawodnik turnieju w roczniku 2000,
Michał Rakoczy – najlepszy zawodnik turnieju w roczniku 2002,
Łukasz Lepucki – najlepszy bramkarz turnieju w roczniku 2002.

Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody w postaci butów Adidas F50, dodatkowo oprócz wyjazdu do Niemiec całe drużyny roczników 2000 i 2002 zostaną ubrane w sprzęt marki Adidas.

Jeszcze rok temu większość chłopców z rocznika 2002 nie trenowała gry w piłkę nożna, a dziś jadą trenować do klubu Bundesligi – FC Nürnberg, Brawo!

Turniej pokazał że zawodnicy trenowani przez Artura Tomaszewskiego mogą nawiązać równorzędną walkę z każdym przeciwnikiem, a klasa „Szóstki” jest ceniona w całej Polsce. Kilka znanych drużyn zapowiedziało już przyjazd na wrześniowy turniej organizowany przez UKS Szóstka Jasło.

Składamy podziękowania Urzędowi Miasta Jasło oraz firmom JCMB, DOMICELA, BUD-MAX, AKOR oraz ANMARO za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na turniej do Warszawy. Szóstka była rewelacją turnieju.

Raz po raz mówiono o „Dniach Jasła w Warszawie”, nieczęsto bowiem zdarza się, że jedna drużyna walczy o zwycięstwo równocześnie w dwóch rocznikach.
Korzystając z okazji zarząd UKS „Szóstka” Jasło pragnie zaprosić dzieci wraz z opiekunami na EUROPEJSKI TEST SPRAWNOŚCI.

Test został przygotowany dla dzieci urodzonych w latach 2001 – 2005 i przeprowadzony będzie 25 czerwca na jasielskim Orliku w godzinach od 9.00 do 13.00.

Trenerzy „Szóstki” przeprowadzą testy oceniające predyspozycje dzieci do gry w piłkę nożną. Testy zostały przygotowane przez UEFA i PZPN i są bezpłatne. Więcej szczegółów wkrótce na stronie klubowej www.uks6jaslo.futbolowo.pl

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Szóstka Jasło zwycięża w Wielkim Finale Adidas Football Challenge”

  1. Bo w Jaśle już dawno powinna powstac szkołka typu SMS, seniorów czarnych rozwiazac, wieksza pociecha z utalentowanego chlopca ktory przebil by sie do klubu ekstraklasy niz co rocznie zawodzacy seniorzy.