Informacje

Gmina Nowy Żmigród najlepsza w powiecie jasielskim

Według rankingu Rzeczpospolitej opublikowanego dnia 19 lipca 2011 Gmina Nowy Żmigród pod względem wykorzystywanych środków z Unii Europejskiej znalazła się na 31 miejscu w kraju. Gmina Nowy Żmigród uklasyfikowała się najlepiej w powiecie jasielskim i na drugim miejscu w województwie podkarpackim.

Kładka w Kątach
Długo oczekiwana przez mieszkańców gminy kładka na rzece Wisłoce między Kątami, a Myscową.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na pytanie co jest przyczyną tak wysokiej pozycji w rankingu zastępca wójta Radosław Kujawski odpowiedzialny za inwestycje powiedział:

Przyczyn jest kilka, przede wszystkim jest to sukces, który zawdzięczamy dobrze wyszkolonej i odpowiedzialnej kadrze pracowników. Motorem napędzającym pozyskiwanie środków unijnych jest dobra kondycja finansowa Gminy. Przy obecnej sytuacji mogliśmy sobie pozwolić na szereg inwestycji finansowanych przez Unię Europejską, jednak musimy pamiętać, że w większości przypadków wymagany jest wkład własny Gminy.

Gmina Nowy Żmigród rozwija się z roku na rok o czym świadczy obecny ranking. W poprzednim rankingu Gmina Nowy Żmigród była na 100 pozycji, awans z setnego miejsca na 31 jest niemałym osiągnięciem.

Przy obecnych władzach gmina inwestuje w każdą dziedzinę życia społecznego, ma przed sobą duże perspektywy na rozwój, obecnie realizowane inwestycje gminne z udziałem środków unijnych to m.in.: Termomodernizacja Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie, Przebudowa Domu Ludowego w Skalniku, Rozbudowa i Przebudowa Domu Ludowego w Nienaszowie.

Gmina rozwija się ciągle a dobra współpraca z wyższymi szczeblami samorządu terytorialnego oraz duża kwota pozyskiwanych środków z UE są przyczyną sukcesu Gminy Nowy Żmigród.

Marek Sroka
(Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Gmina Nowy Żmigród najlepsza w powiecie jasielskim”

  1. Ja tego nie rozumiem, mieszkam w tej Gminie i tutaj się nic nie dzieje. Ten ranking to jakaś pomyłka.