Informacje

Policjant uratował życie tonącemu mężczyźnie

Sierżant Sławomir Gucwa z jasielskiej komendy uratował życie 49-letniemu mieszkańcowi Jasła, który usiłował popełnić samobójstwo rzucając się w nurt rzeki. Policjant bez chwili wahania wskoczył do wody, aby ratować tonącego. Dzięki jego szybkiej reakcji i odwadze nie doszło do tragedii.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 19.20 w Jaśle. Spacerujący wraz z dzieckiem w pobliżu rzeki mieszkaniec Jasła, zauważył leżącego nad brzegiem Wisłoki mężczyznę, który powiedział, że zaraz wskoczy do wody, bo chce popełnić samobójstwo. O incydencie jaślanin poinformował dyżurnego komendy.

Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze sprawdzając wskazany rejon, zauważyli znajdujące się w wodzie ciało człowieka, twarzą skierowane w stronę dna. Bez chwili wahania sierżant Sławomir Gucwa wskoczył do silnie wezbranej po opadach deszczu rzeki, aby ratować tonącego mężczyznę. Drugi z funkcjonariuszy sierżant Łukasz Martynkiewicz wezwał pomoc medyczną.

Wszystko trwało zaledwie parę minut. Policjant dopłynął do mężczyzny, złapał go i zaczął holować do brzegu. Przy pomocy kolegi z patrolu wyciągnął go z wody. Mężczyzna był nieprzytomny, nie oddychał. Policjanci rozpoczęli reanimację. Na szczęście, po chwili udało im się przywrócić u niego funkcje życiowe. Mężczyzna zaczął kaszleć, otworzył oczy odzyskując świadomość.

Po przybyciu karetki pogotowia, 49-latni mieszkaniec Jasła został przekazany pod opiekę lekarską. Trafił do jasielskiego szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Policjant uratował życie tonącemu mężczyźnie”

  1. Jestem wzruszony postawą policjantów. Zapraszamy również Pod Goiesz. Ps Dobrze, że jeden z funkcjonariuszy pamiętał numer na pogotowie. Ciekawe czy otulono w koc zmarzniętego policjanta i podano kubek ciepłej herbaty. Jak się czuje poszkodowany? Nie skarży się na nic? bo to różnie w Jaśle bywa ostatnio z tymi dzielnymi szeryfami.

  2. Dzielny ten pan Martynkiewicz. Gamrat zaprasza. będziemy bić brawo panu policjantowi\

  3. Dlaczego nie ma zdjęcia na żadnym z portali tego policjanta. Tylko jest na nowiny24.pl? Chcialam dopytać jak postepowanie w sprawie pobicia ochroniarza na Lato z Radiem